Golčina Luke Modrića i novo mučenje Reala; Do pobjede tek u samoj završnici utakmice

U pretposljednjoj utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je slavio 2:1 na gostovanju kod Betisa u Sevilli. Vodeći gol za Real zabio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić, a bio mu je to prvi ligaški gol u ovoj sezoni…

U 13. minuti je obrana Betisa uspjela blokirati udarac Danija Carvajala, ali je na odbijenu loptu natrčao Luka Modrić i lijevom nogom snažno i precizno pogodio same desne rašlje domaćeg gola.

Izjednačujući pogodak za Betis postigao je Canales u 67. minuti, nakon što je izbjegao zaleđe i gurnuo loptu kroz noge Keyloru Navasu.

U 88. minuti desetu pobjedu Realu u ovoj sezoni donio je Daniel Ceballos, koji je lukavo izveo slobodni udarac, prevario domaćeg golmana Paua Lopeza i pogodio njemu bliži kut poslavši loptu pokraj živog zida.

Real je ovom pobjedom došao do četvrtog mjesta i s 33 boda se izjednačio sa Sevillom koja je poražena u Bilbau 2:0. Vodeća Barcelona ima 43 boda, a drugoplasirani Atletico 38.