Zadar izgubio od Krke i sada je pred ispadanjem iz ABA lige

U susretu 17. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na domaćem parketu izgubio od Krke 64-72.

Zadar je bolje ušao u utakmicu i vodio je do polovice prve četvrtine. Međutim, Krka je tada okrenula rezultat i više nije ispuštala prednost do kraja susreta. U drugoj dionici gosti su imali +12 (31-19), a potom i 14 koševa viška (37-23).

U trećoj četvrtini Krka je pobjegla na +15 (47-32) i činilo se kako će mirno doći do pobjede. Do kraja trećeg perioda Zadar je smanjio na -9 (44-53), a potom se dvije minute prije kraja približio na svega četiri koša zaostatka. U posljednjih 58 sekundi Zadrani su ušli s tri koša zaostatka, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat i Krka je na koncu slavila sa 72-64.

Gost je do pobjede predvodio Zadranin Dominik Mavra sa 18 koševa i šest asistencija, Jure Blažič je ubacio 11, a Luka Lapornik 10 koševa. Bivši igrač Kvarnera i Cibone Paolo Marinelli je zabio sedam, a Jure Lalić četiri koša.

Kod Zadra najefikasniji su bili Mario Little sa 13, te Lovre Bašić i Domagoj Vuković sa po 10 koševa.

Dodajmo kako je Cedevita u subotu u Zagrebu pobijedila Crvenu zvezdu sa 84-68. Hrvatski je prvak time nanio prvi poraz Crvenoj zvezdi ove sezone u ABA ligi, a do nje je stigao sjajnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini koje je dobio s kombiniranih 49-25. Jacob Pullen ubacio je 15 koševa za Cedevitu, Justin Cobbs je dodao 14, a Filip Krušlin 13, dok je Ognjen Dobrić sa 17 poena predvodio Crvenu zvezdu.

Treći hrvatski predstavnik Cibona u ponedjeljak gostuje kod Mornara.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 33 boda, Cedevita je druga sa 29, a Partizan na trećem mjestu ima 28 bodova. Cibona je sedma (23), a Zadar drži 10. mjesto (22).