Zadar u hrvatskom derbiju slavio protiv Cibone

U hrvatskom derbiju košarkaši Zadra su pred svojim navijačima svladali Cibonu sa 95-91 (22-22, 26-25, 22-17, 25-27) i izjednačili se po broju pobjeda (7) sa zagrebačkom momčadi.

Najbolji kod Zadra bili su Amerikanac Mario Little sa 20 koševa te Luka Božić sa 17 poena. Vuković i Dašić su ubacili po 14 koševa. Kod Cibone je najefikasniji bio Damir Markota sa 21 košem. Bilinovac je postigao 15, a Rogić i Gilbert po 13 poena.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Zadrani su prvu veću prednost stvorili u 15. minuti, kad je bilo 38-30 za domaću momčad. No, do kraja prvog poluvremena Cibona je došla na samo koš zaostatka.

Prvih sedam minuta treće četvrtine bilo je jedno od boljih razdoblja u Ciboninoj igri, što je rezultiralo prednošću gostiju 62-57. No, do kraja treće dionice Zadar je postigao 13, a Cibona samo dva poena pa je domaća momčad u posljednjih deset minuta ušla s +6 (70-64).

Zadar je na šest i pol minuta prije kraja imao najvećih 10 koševa prednosti (80-70), ali Cibona se zonskom obranom vratila i u posljednjih 70 sekundi ušla sa zaostatkom od samo četiri poena (88-84).

U sljedećem napadu Luka Božić je pogodio svoju četvrtu tricu iz pet pokušaja za sedam koševa prednosti koje je Zadar uspio sačuvati u završnih 45 sekundi.

Cibona i Zadar sada imaju isti učinak 7-12, baš kao i Mornar. Zadar je sedmi, a Cibona deveta. Vodi Crvena zvezda sa 18-1, ispred Budućnosti i Cedevite koji imaju 13-5. Partizan je četvrti sa 12-6.