Zadar bolji od Splita, ostali smo u utrci s Cibonom za prvo mjesto

Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić svladao Split s 91:88 u derbiju 17. kola HT Premijer lige košarkaša.

Tako smo ostali u utrci s Cibonom za prvo mjesto s po 4 poraza dok ih Split i Cedevita imaju po 6, a Zabok i Vrijednosnice Osijek po 7.

Koliko je derbi bio izjednačen govori rezultat po četvrtinama: 23-21, 21-21, 20-18, 27-28.

U prve tri četvrtine ni Zadar ni Split nisu uspjeli povesti s više od 6 poena razlike. U prve dvije i pol minute zadnje četvrtine Little je pogodio dvicu i dvije trice i tako odveo Zadar sa 64:60 na 72:60. Split se do kraja opet približio, ali bez prave prilike za preokret.

Žorić je predvodio Zadar s 28 poena, Bašić i Little su dali po 13, a Vuković 12. Za Split je Marčinković ubacio 20, Cobbins 18, Gabrić 16, a Kedžo 15 poena.