Pobjedom protiv Cedevite došli smo na vrh ljestvice Premijer lige

Cedevita i Zadar u zagrebačkom Domu sportova otvorili su 20. kolo domaće košarkaške Premijer lige. Slavili smo rezultatom 77:73.

Cedevita doduše nije na teren poslala svoje najjače snage jer ih u nedjelju očekuje važna utakmica doigravanja regionalne ABA lige protiv Budućnosti u Zagrebu.

Zadrani su nakon prvog poluvremena bili u zaostatku, a gubili smo sve do posljednje četvrtine kad je Kristijan Krajina položio za vodstvo 53:52. Upravo su u posljednjoj četvrtini Vitamini ostali bez “gasa”, dok su Zadrani ubacili u višu brzinu.

Doduše, imala je Cedevita minutu prije kraja zaostatak od pola koša nakon serije od 7:0, no Zadrani su ispjeli zadržati prednost do posljednjeg trenutka.

Najraspoloženiji igrač na utakmici bio je Zadrov Luka Božić koji je zabio 22 poena uz četiri skoka i tri asistencije, dok je kod Cedevite najbolji bio Domagoj Bošnjak s 12 poena i šest skokova.

Zadrani su ovom pobjedom izbili na vrh ljestvice Premijer lige, no Cibona nas može sustići pobjedom nad Alkarom već u subotu, prenosi RTL.