Zadarski boksački klub Ares odnio tri medalje na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore i žene!

Od 23.5. do 26.5. u Zagrebu se održavalo Prvenstvo hrvatske u boksu, gdje su tri natjecatelja boksačkog kluba Ares osvojili po jedno zlato, srebro i broncu.

U pratnji trenera Nikole Maketina i Vedrana Bajla, boksači su se natjecali sva četiri dana.

Prvog dana prvenstva broncu je osvojila Marta Kožul nakon što je zbog njezine ozljede meč prekinut krajem prve runde.

Već drugog dana natjecanja juniorka Ema Vidov slavila je protiv Dore Druraković iz boksačkog kluba Brod i tako postala juniorska prvakinja države u kategoriji do 52 kilograma!

Posljednjeg dana prvenstva srebro u kategoriji do 69 kilograma je osvojio Roko Bukvić. Rezultat je bio tijesan i na kraju su nijanse odlučile da sudački bodovi odu na stranu Karla Sabljica iz BK Nokaut.

Boksački klub Ares sada broji čak 14 državnih odličja koji su osvojeni ove godine. To su dva zlata, šest srebra i pet bronci što znaci da klub broji dva prvaka, šest viceprvaka i pet bronci. Već u lipnju im slijede novi izazovi kada će mlađa kadetska reprezentacija gdje klub ima trojicu svojih pulena.