Mladi nogometaši Zadra nisu izborili naslov prvaka i plasman u završne kvalifikacije za Prvu HNL

U uzvratnoj utakmici finala juniorskog prvenstva Dalmacije mladi nogometaši Zadra jučer su na Stanovima poraženi od Solina rezultatom 0:2. Solinjani su tako, nakon pobjede u prvom susretu na svom terenu 1:0, s ukupnih 3:0 zasluženo osvojili naslov prvaka te izborili plasman u završne kvalifikacije za Prvu HNL.

Zadrani su pred svojim navijačima pokušali nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice, no to im nije pošlo za rukom. Prilično mlako prvo poluvrijeme, bez izrazitih prilika, obilježila je solo akcija Karla Vodanovića po lijevoj strani, koja je rezultirala vodećim pogotkom Solina. Zbilo se to u 43. minuti i taj je pogotak uvelike usmjerio utakmicu u pravcu gostiju.

U nastavku je prava reakcija Zadrana ponovno izostala, a Solinjani su vrlo dobro zatvorili sve prilaze svome golu. Konačnih 0:2 postavio je u 84. minuti Moreno Vušković udarcem glavom s vrha peterca. Solin je tako na Stanovima podigao pobjednički pehar, za što apsolutno zaslužuje čestitke, dok su naši momci vrlo dobru sezonu završili kao viceprvaci regije jug.

ZADAR – SOLIN 0:2

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 400. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Neven Gulin (Šibenik) i Miroslav Čalo (Trilj). Strijelci: 0:1 Vodanović (43′), 0:2 Vušković (84′).

ZADAR: Demo (od 83′ Subašić), Gudelj (od 65′ Labus), D. Kulaš, Yoon (od 76′ Brajnović), Brkić (od 76′ Bobić), Zdrilić, Katuša (od 83′ Valčić), Butić (od 46′ Bugarija), Kevrić, E. Kulaš, Stokić (od 46′ Bačić). Trener: Josip Butić.

SOLIN: Vojnović, Gulišija, Mujan, Vrbat, Pekić, Vulikić, Laušić (od 77′ Šerić), Brdar, Simpson (od 59′ Šošić), Vodanović (od 65′ Veljača), Maretić (od 76′ Vušković). Trener: Duje Tokić.