Livaković u sudačkoj nadoknadi spašavao pobjedu Dinama protiv Osijeka

U posljednjoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u derbiju pobijedio Osijek 1:0 golom Kadziora u 42. minuti. S tri nova boda ‘modri’ su se vratili na čelo prvenstvene ljestvice.

U prvom dijelu Dinamo je propustio dvije velike prilike, ali su udarci Petkovića u 11. i Oršića u 35. minuti završili pred vratnice.

Ipak, u 42. minuti nakon brzo izvedenog auta ‘zaspala’ je cijela obrana Osijeka, Petković je proigrao Poljaka Damiana Kadziora koji pogađa za vodstvo Dinama.

Poljak je mogao do drugoga gola u 61. minuti, ali je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodio vratnicu.

U zadnjim trenucima susreta igrač Osijeka Špoljarić je imao priliku za izjednačenje, no njegov udarac iz velike blizine sjajnom je reakcijom obranio Dominik Livaković i tako praktički spasio pobjedu ‘modrih’.

Nova tri boda su osvojena, uz to se Dinamo vratio i na vrh ljestvice, ali je ostao bez Amera Gojaka koji se ozlijedio u 16. minuti utakmice te je morao napustiti teren u pratnji liječničke ekipe. Za sada se ne zna težina njegove ozljede.

Dinamo vodi s 28 bodova, bodom više i utakmicom manje od Hajduka, dok je Osijek ostao četvrti s 20 bodova.

Susret se igrao na stadionu Maksimir, a sudio je Pajač.