Zadar demolirao Cedevitu s nevjerojatnih 38 koševa razlike za prvu pobjedu u ABA ligi

U susretu 8. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića deklasirao Cedevitu Olimpiju 101:63 upisavši prvu pobjedu ove sezone u ovom natjecanju.

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, s učinkom od šest pobjeda i samo jednog poraza, dok je Zadar imao sedam poraza, bez ijedne pobjede…

Međutim, Zadar je već nakon prve četvrtine imao 10 koševa prednosti (21:11), a na poluvremenu je bilo +19 (45:26). Domaćin je dobio i preostale dvije četvrtine (27:15, 29:22) za prvu pobjedu u ABA ligi ove sezone i to s nevjerojatnih +38 koševa razlike protiv jedne od najjačih momčadi!

Zadar su do velike pobjede predvodili Ive Ivanov s 22 koševa, šest skokova i četiri asistencije, Dominic Gilbert s 20, te Bryon Allen sa 18 koševa. Kod Cedevita Olimpije najefikasniji su bili Marko Simonović, Ryan Boatright i Codi Miller-McIntyre s po 11 koševa.