Zadarski biciklist Luka Škara državni je prvak u ciklokrosu

Sezonu 2020. Biciklistički klub Zadar otvorio je sa nastupom na državnom prvenstvu Hrvatske u disciplini Ciklokros održanom na sjeverozapadu Hrvatske, točnije u Donjoj Voći nedaleko Varaždina.

Teška i blatnjava staza bila je pravi izazov za sve natjecatelje, no mlada zadarske ekipa je još jednom natjecanje završila sa rekordnim brojem medalja od svih klubova i sa 5 državnih odličja se vraća u Zadar.

Onu najsjajniju i naslov državnog prvaka osvojio je Luka Škara u kategoriji U15. Njemu je ovo 7 naslov u karijeri, te još jedna potvrda da s pravom konkurira za sportsku nadu godine zadarskog sporta.

Slavka Barešić i Rea Kurtin bile su 2 i 3 među kadetkinjama, dok su najmlađi Ivan Kokić i Roko Škara isti rezultat postigli u najmlađoj muškoj kategoriji U13. Sekunda od odličja dijelila je Roka Šestana u Kadetima, dok je Roko Šintić završio kao sedmi u U15 kategoriji.