Nakon 15 godina u finalu Kupa ponovno Zadar i Cibona!

U finalu ovogodišnjeg izdanja Kupa Krešimira Ćosića za košarkaše igrat će domaćin završnog turnira Zadar i Cibona, nakon što je Cibona u prvom polufinalnom dvoboju svladala Goricu sa 83-73 (21-21, 20-17, 25-17, 17-18), Zadar je u drugom susretu bio uvjerljiv protiv Splita sa 85-75 (24-15, 21-11, 19-21, 21-28).

Dvoboj Zadra i Splita protekao je u potpunoj dominaciji domaćina koji su se na prvu veću razliku odvojili već nakon pet minuta kada su vodili sa 15-7, a nakon osam minuta igre bilo je već 24-10. Loš šuterski dan Splićana nastavio se i u drugoj četvrtini pa je nakon 13 minuta bilo već visokih 36-18 za domaće te je susret praktički bio riješen.

U nastavku susreta Zadar je održavao prednost od 16 do 22 poena sve do pet minuta prije kraja kada je imao vodstvo od 80-58. Tada su domaći usporili i dopustili Splitu da serijom 14-1 smanji na 81-72 1:24 minuta prije kraja, a kod tog je rezultata Kovačevič imao i dodatno slobodno bacanje koje nije iskoristio.

Ahmed je potom realizirao napad Zadra te otklonio bilo kakvu mogućnost velikog preokreta.

Muhammed Ahmed postigao je 14 koševa za Zadar, po 12 su dodali Martin Junaković i Domagoj Vuković, dok su kod Splita po 13 poena ubacili Antonio Vranković i Tomislav Gabrić, a 12 Maj Kovačevič, prenosi sport.klub.

Cibona je dosada osvojila sedam kupova, a Zadar šest. No, posljednji trijumf u ovom natjecanju Cibona je ostvarila još 2013. godine nakon čega je uslijedilo šest uzastopnih pobjeda Cedevite, dok je Zadar posljednji kup osvojio još 2007. godine. Cibona je gubila finala od Cedevite u posljednje dvije godine, dok je Zadru ovo prvi ulazak u finale nakon 2016. godine.

Zadar i Cibona dosada su se pet puta susretali u finalima Hrvatskog kupa, svih pet u razdoblju od 2000. do 2005. godine, a u tim finalima uspješniji su bili Zadrani sa 3-2.

Finalni susret na programu je u subotu od 17.30 sati.