Benkovačke atletičarke postavile novi državni rekord i kući se vratile s četiri medalje

U Varaždinu se protekli vikend održalo mlađe kadetsko i kadetsko Prvenstvo Hrvatske na kojem je uspješno nastupilo šest atletičarki AŠK Benkovac. Osvojile su dva zlata, srebro i broncu.

Dvije zlatne medalje u štafeti osvojile su mlađe kadetkinje u sastavu Valentina Šimunac, Marta Marinović, Nika Gašpar i Sara Stijepić.

Prvi dan su pobijedile u štafeti 4×60 metara, a drugi dan prvenstva bile su prve u štafeti 4×200 metara sa postavljenim novim državnim rekordom 1.49.76 sekundi.

Sara Stijepić osvojila je srebro u utrci na 60 metara i brončanu medalju u utrci na 200 metara, čime je postala najuspješnija benkovačka atletičarka sa četiri odličja na prvenstvu.

Kadetkinja Barbara Pešut bila je na najnezahvalnijem četvrtom mjestu u utrkama na 60 metara i na 100 metara.  Benkovačke atletičarke očekuje ovaj vikend Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke u Čakovcu.