Plivački maraton Preko – Zadar dobio prvu žensku pobjednicu u povijesti!

Devetnaestogodišnja Trogiranka Antonia Buličić, članica Kluba daljinskog plivanja Split, pobjednica je 48. plivačkog maratona Preko – Zadar i ujedno prva žena koja je osvojila taj popularni maraton dug 4500 metara.

Od starta na preškoj rivi do cilja na bazenu Kolovare mladoj Splićanki trebalo je 57 minuta i 29 sekunda.

Drugoplasirani je Šimun Srzić (PK Šibenik), koji do cilja došao za 58 minuta i 24 sekunde, a treće mjesto osvojio je Siniša Staničić iz HAKDP Mladost iz Zagreba (59:51) .

Najstariji hrvatski plivački maraton okupio je na rivi u središtu Preka 104 natjecatelja i barem dvostruko publike koja je bodrila svoje favorite i prijatelje.

Maraton se održava u povodu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, a prijavljeni plivači bili su iz Hrvatske, Slovenije i Njemačke i natjecali su se u devet dobnih kategorija.

Najstariji natjecatelj bio je 76-godišnji Nicolo Antonio Dellavia koji je maraton završio s rezultatom 1:55 i 93. u ukupnom poretku, dok je najmlađa plivačica bila desetogodišnja Mareta Mikulić (PK Zadar), koja je u ukupnom poretku zauzela 88. mjesto s rezultatom 1:50.