Cibona nadigrala Sonik Puntamiku; Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu

U 8. kolu HT Premijer lige košarkaši Cibone su došli do lagane pobjede nad zadarskom Sonik Puntamikom 108:77 (27:15, 29:11, 21:24, 31:27).

Utakmica je rezultatski bila riješena već u prvom poluvremenu (56:26), a Cibona ju je potom rutinski i privela kraju.

U redovima Cibone bilo je šest ‘dvoznamenkastih’ igrača. Mateo Drežnjak je prednjačio sa 23 poena, šest skokova i pet asistencija, Krešimir Radovčić je bio na sto posto realizacije šuta (7/7) s 18 poena, 3 asistencije i dvije ukradene lopte, a Roko Prkačin već standardno dobar u HT Premijer ligi sa 17 poena, osam skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte.

Minutažu je opravdao i mladi Lovro Gnjidić koji je za 22 minute provedene na parketu postigao 13 poena uz četiri skoka, dvije asistencije i tri ukradene lopte, a listu ‘dvoznamenkastih’ zakružili su iskusni Ivan Novačić sa 11 poena, tri skoka i tri asistnecije te Toni Nakić s deset poena i pet skokova. Kod gostiju je Jakov Vladović postigao 19 koševa, a Daniel Zovko 16.

Vodi Zadar sa omjerom 6-1, Cibona je druga s 5-1, a Sonik Puntamika četvrta s 4-2.