Košarkaši Zadra poveli u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske!

Zadar je dominirao nad Splitom u prvoj finalnoj utakmici HT Premijer lige rezultatom 81:53.

Domaćin je od početka utakmice kontrolirao tijek susreta, s odličnom obranom u prvoj četvrtini Zadar je držao “žute” na samo 7 poena.

U nastavku prvog poluvremena Zadrani su nastavili graditi svoje vodstvo, na veliki odmor su otišli s visokih +19 (40:21).

Zanimljivo kako je Zadar dobio svaku četvrtinu u ovom susretu i svi igrači koji su igrali, upisali su se u strijelce.

U nastavku plavo-bijeli su nastavili sa svojom dobrom i agresivnom igrom, na kraju treće četvrtine držali su vodstvo od +27. U posljednjoj četvrtini momčad Veljka Mršića održavala je svoju prednost te su mirno priveli utakmici kraju.

Kapetan Dominik Mavra nastavlja sa svojom odličnom formom, upisao je 17 poena uz 3 skoka. Chinanu Onuaku je bio nezaustavljiv u reketu, ostvario je double-double učinak s 12 poena i 10 skokova.

Za Splićane Blaž Mesiček je bio jedini dvoznamenkasti strijelac s 14 poena.

Druga utakmica se igra u petak u 18 sati, u dvorani Krešimira Ćosića.