POTPUNA DOMINACIJA Zadar uvjerljivo pobijedio Šibenku s gotovo 30 poena razlike

Jako tvrdo u susret su ušli gosti iz Šibenika koji na prve koševe nisu mogli računati jako dugo. Dok je Šibenka stajala na nuli Zadar se pokušavao pronaći ali pronašao se dovoljno da uhvati vodstvo od 10:0 koje je postavio Tomislav Buljan moćnim zakucavanjem. Prvi koš zabili su gosti nakon sedam minuta igre, ali jalova je to utjeha bila gostima koji su se udomaćili na minusu od deset koševa zaostatka. Šibenka za kompletnih deset minuta nije uspjela pogoditi dvoznamenkasti broj poena pa je stoga 20:9 iznosilo vodstvo domaćih.

Iako su gosti pokušavali tokom druge dionice uhvatiti rezultatski priključak, za to nikako nisu pronalazili način kako, a kada Šibenčane ne služi vanjski šut teško im je napraviti išta vrijedno spomena. Kroz par dobro odrađenih obrambenih zadataka stigli su ‘crni’ do sedam koševa minusa što je natjeralo trenera Anzulovića da pozove minutu odmora. Mladi Zadrani Paponja, Brala, Buljan i Klarica već su u prvoj četvrtini ušli u igru, a za mladog Krševana Klaricu prva je to utakmica u seniorskom dresu Zadra. Do kraja prvog poluvremena prednost Zadra dosegnula je 38:25.

U nastavku meča, Zadrani su svoju prednost poprilično podignuli i dobar dio treće dionice Šibenske trupe izgledao je bezidejno i razbijeno što je pokazala činjenica o samo 10 zabijenih koševa tokom ovog perioda i rezultat na kraju tridesete minute susreta koji je iznosio 57:35.

Strateg na klupi Zadra, Vladimir Anzulović u ovom susretu nije mogao računati na kapetana Mavru, Domagoja Vukovića i Aleksandra Bursaća što radi ozljeda što radi komplikacija s zarazom, pa je tako i dobar dio susreta na parketu bila ‘mala tkzv. small ball’ petorka. U odsustvu kapetana i dokapetana ‘kapetansku vrpcu’ u ovom susretu ponio je mladi Duje Brala. Susret do samog kraja nije imao pretjeranu težinu jer su ‘plavo-bijeli’ dovršavali posao i tako postavili konačnih 77:49. Zadarske trupe s 15 koševa predvodio je Dario Drežnjak, 13 koševa i 9 skokova imao je Antonio Jordano dok je 11 imao Pavle Marčinković. Kapetan Šibenke, Domagoj Bašić bio je najbolji s 14 koševa, a pomoć mu je pružio Antonio Klarin s 10.

Trener Zadra, Vladimir Anzulović: ‘Čestitke našim dečkima, čestitke i ekipi Šibenke na kojoj se vidjelo da imaju dugo pauzu. Najviše me zabrinjava zdravstveno stanje jer imamo izrazito kratak roster dok se naši konkurenti okrepljuju tako da koliko ćemo biti zdravi toliko ćemo biti i uspješni.’

Trener Šibenke, Damir Milačić: ‘23.12. imali smo zadnju utakmicu, dakle točno prije mjesec dana. Pola ekipe mi je bilo u koronu, a kada su se vratili još 2-3 dana nisu mogli doći sebi tako da sam ovo nažalost očekivao danas. Pokušao sam sa raznim rotacijama, da držimo ritam i pokušamo parirati Zadru, međutim velik broj izgubljenih zajedničkih dana na treninzima je učinio svoje. Mi danas stvarno nismo imali nikakvu šansu nego smo ovdje došli pripremiti se za ono što nam slijedi, a to je već iduća utakmica sa Osijekom. Nemam nikakve zamjerke igračima jer znam kroz što su prošli kroz zadnjih 15 dana tako da je najbitnija stvar da se danas nitko nije povrijedio.’

Igrač Zadra, Dario Drežnjak: ‘Na kraju visoka pobjeda, ali nije bilo lako odigrati utakmicu nakon samo dana pauze od teške utakmice s Krkom. Najbitnije je da smo pobijedili, a možemo reći da je rezultatski bilo lagano i da se nismo previše potrošili i nastavljamo jako dalje u sljedeću utakmicu do nove pobjede.’

Igrač Šibenke, Domagoj Bašić: ‘Svakako je period od mjesec dana jedan od najvećih razloga za današnju lošu igru. Ispali smo iz forme koja je u jednom trenu bila na zavidnoj razini, bili smo spremni sa svakim se boriti i igrati ali nažalost korona je učinila svoje. Preko deset dana nas nije bilo desetero na treningu tako da se to vidjelo danas i mogu čestitati ekipi Zadra na pobjedi danas i prekjučer protiv Krke jer pokazuju da su dobra ekipa i ne samo u ovom prvenstvu već i u ABA Ligi.’