Stopostotni učinak; Zadar je treći turnir JPKL završio s tri pobjede!

Grafičar – Vrijednosnice Osijek 91:66

Ove dvije ekipe pokazale su tokom prethodna dva dana da, makar su ovdje došli podizati svoju kvalitetu, itekako znaju igrati i njihov dvoboj sigurno nam je u samom startu nudio puno uzbuđenja. Baš tako se i desilo na parketu veliki dio susreta prošao je u izjednačenoj borbi u kojoj bi jedni vodili, ali bi drugi vrlo brzo vraćali i u takvoj igri proveli smo otprilike 33 minute. Nakon toga ekipa Osijeka upala je u nevjerojatnu ‘crnu rupu’ te su primili 40 poena u zadnjoj četvrtini. Iako je Šipka još jednom igrao fenomenalan individualan susret, danas je izostala pomoć njegovih suigrača što je bilo i više nego dovoljno da momci iz Ludbrega preko odlične timske igre i prvenstveno obrane stignu do svoje prve, zaslužene pobjede koja je na kraju dosegnula velikih +25.

Trener Grafičara, Tomislav Horvat: ‘Kod nas na sjeveru viđamo 40 koševa u četvrtini, ali u drugom utakmicama pogotovo ovakvog kalibra to nije često. Čestitam svojim dečkima stvarno su dali sve od sebe, imali smo i problema s nekim ozljedama, ali srećom sve to je prošlo u najboljem redu. Čestitam i protivnicima na fer borbi i nadam se da ćemo u istom ritmu nastaviti i dalje. Stječemo novo iskustvo i nadam se da ćemo uskoro biti na malo višoj razini da to sve skupa bude bolje.’

Trener VROS, Dubravko Blažević: ’40 koševa u zadnjoj četvrtini je puno. Čestitam ekipi Grafičara, cijelu utakmicu odigrali su supe, držali su koncentraciju i nisu radili puno grešaka. Imali su puno skokova u napadu što nam je zadalo i najveći problem. Na kraju smo jednostavno pali, šteta jer mislim da je utakmica mogla završiti u egalu, ali na kraju sam priliku dao i dečkima koji su igrali manje da i oni probaju i osjete igru.’

Zadar – Šibenka 89:55

Zadar i Šibenka igrali su najveći derbi ovog turnira, u kojem je nakon početne napetosti susret otišao na zadarski mlin te su igrači Rajka Vidakovića upisali i treću uvjerljivu pobjedu u Jedinstvenoj pretkadetskoj ligi. Šibenka je nakon jučerašnjeg šoka protiv Osijeka danas s poprilično umornim nositeljima igre tražila način da odigra s ‘plavo-bijelima’ u ravnopravnoj borbi što dulje, ali ipak je za bilo što više osim časnog poraza snage bilo malo, pa čak i premalo. Domaći momci kao i prethodna dva dana kontrolirali su susret od početka do kraja i s omjerom od 3-0 nastavljaju dalje svoj put u JPKL. Opet su mladi Zadrani odradili odličnu zadaću pod košem ispod kojeg su postigli 38 poena, a uhvatili su ukupno 65 skokova što se nikako nije moglo mjeriti s 28 Šibenke. Samo poradi usporedbe Zadar je u napadu imao 25 uhvaćenih lopti. Aleksandar Stipe Stipčević s 17 koševa predvodio je pobjedničke redove, 13 uz 9 skokova imao je Toni Josipović dok je 12 poena i 7 skokova imao Matej Mamić. Andrija Slavica bio je najbolji šibenski pojedinac s 16 poena, poena manje zabio je Lovre Tanfara, a dvoznamenkasto društvo zaokružio je s 14 koševa i 6 skokova Ivan Vranjković.

Trener Zadra, Rajko Vidaković: ‘Zadnja utakmica trećeg turnira bio je dalmatinski derbi s Šibenkom u kojem smo upisali visoku pobjedu. Momci su u susret ušli jako motivirani jer je u finalu međužupanijske lige Šibenka upisala pobjedu pa smo imali motiv više za ovu utakmicu. Mislim da smo na njihovu čvrstu obranu preuzimanja odigrali jako dobro, odlično smo rješavali ubacivanjem naših visoki igrača pod koš i spuštanjem lopte na njih. Kick-out na vanjske pozicije također smo dobro odrađivali i protok lopte je bio odličan tako da nam se na krilima toga otvorilo dosta laganih situacija za poene i tu smo onda na kraju lagano pobijedili u ovoj utakmici. Čestitke i ekipi Šibenke koja je igrala bez svog kapetana, koji da je nastupao sigurno pobjeda ne bi bila ovako visoka, tako da se i njima treba čestitati.’

Trener Šibenke, Ante Nerber: ‘Čestitke ekipi Zadra na pobjedu. Nama je na naplatu došla skraćena rotacija, što zbog bolesti, što zbog izolacija koje smo imali na ovome turniru i na naplatu je došao i jučerašnji nonšalatni pristup protiv Osijeka gdje smo bili prisiljeni da nam prva petorka odigra 40 minuta jer smo hvatali veliki zaostatak. Danas iako su momci imali i volju i želju nisu jednostavno više imali energije za bilo što drugu, a ako iz svega ovoga izvuku pouku mislim da iz ovog turnira možemo izvući neke dobre stvari.’