Zadar poražen od Alkara u Sinju, Anzulović: “Naš loš pristup dijelom ide na preboljelu koronu”

Vrlo težak raspored koji je nakon gostovanja u Čačku donio gostovanje na još jednom vrućem terenu nije odgovarao ekipi Zadra te su upisali novi poraz nakon produžetka. Ovog puta na gostovanju kod Alkara u Sinju. Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku domaćina koji su i nakon prve i nakon druge četvrtine držali vodstvo zahvaljujući dobroj obrani pa su tako Zadrani imali -8 (38:30) ulaskom u nastavak susreta.

Alkar je nastavio s čvrstom obranom i u nastavku nisu padali u igri pa su tako i svega malo prije kraja regularnog djela imali +10. Tu su na scenu stupili Justin Carter i Dario Drežnjak koji su obrambenim i napadačkim dobro odrađenim zadaćama Zadru donijeli vodstvo, ali sjajnom individualnom kvalitetom i ludom tricom McGlynna s druge strane Sinjani su došli do produžetka.

U produžetku je još jednom borba bila izjednačena, ali tricama McGlynna i Gizdavčića Sinjani su vrlo brzo doveli ‘vodu do ušiju’ Zadru koji je nakon oba realizirana bacanja Vučića propustio realizirati zadnji napad pa su igrači trenera Krstića zasluženo slavili s 88:86.

Patrick McGlynn uz 30 poena bio je najzvučnije ime susreta, a odlično je reagirao i Viktor Šarić s 13 ubačaja. Zadar je s 18 poena predvodio Martin Junaković i Justin Carter koji je dodao i 8 asistencija i 9 skokova, a 12 ubačaja imao je kapetan Dominik Mavra.

Vladimir Anzulović: ‘Čestitke ekipi Alkara na kojoj se vidi da su dobili novi polet dolaskom novog trenera. Zasluženo su pobijedili, a naš loš pristup dijelom naravno ide i na preboljelu koronu ali niti malo ne umanjuje pobjedu Sinjana.’

Dominik Mavra: ‘Čestitke Alkaru, bili su stvarno jako dobri večeras, a mi smo bili u nekim svojim problemima radi puno putovanja, ali ovo je za nas nedopustiv poraz. No pobjeda Alkara bila je stvarno zaslužena večeras.’

Patrick McGlynn: ‘Danas smo odigrali jako dobru utakmicu. Zadar je odlična ekipa koja je među prve tri ekipe, a mi smo se trebali skupiti i bez Gilberta odigrati ovaj susret. Odigrali smo odličnu obranu pogodili nekoliko važnih šuteva i vrlo jakom igrom došli smo do pobjede!’

Vladimir Krstić: ‘Čestitam svojim igračima za nas je velika stvar pobijediti Zadra u Sinju! Odigrali smo jako dobru obranu, nažalost dogodio se nekakav black-out u zadnjoj četvrtini, izgubili smo nekoliko lopti i smanjena petorka Zadra nam nije odgovarala. Međutim, McGlynn nas je sa nekoliko svojih šuteva vratio i takoreći sretnim šutom uveo nas u produžetak u kojem smo igrali s njima s niskom petrokom i na kraju mogu reći zasluženo pobijedili.’