Ninčević ruši državne rekorde, osvojio i titulu prvaka Hrvatske; Trener Džaja: “Mihovilov trud se isplatio”

Proteklog vikenda u Splitu na pedeset metarskom bazenu Poljud održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom Croatia Open 2022.

Na ovom najmasovnijem, ujedno i najznačajnijem natjecanju za plivača s invaliditetom koje se održava u Hrvatskoj, nastupilo je 105 natjecatelja iz Hrvatske, Crne Gore, BiH i Slovenije, a boje Plivačkog kluba Jadera, pod vodstvom trenera  Ante Džaje, branio je 25-godišnji Mihovil Ninčević.

Mihovil Ninčević (klasa S14) je nastupio u 4 discipline, te je u svima doplivao do zlatne medalje i titule prvaka Hrvatske, isplivao je i tri nova državna rekorda osvojivši ukupno osam medalja.

Državne rekorde je srušio u disciplinama 50 m. slobodno, u vremenu 28.92, dok je prijašnji rekord postavio 2018. godine u Parizu (29.24).

Na istom natjecanju 2018. je postavio državni rekord na 50 m. leptir (31.16), koji je na bazenu Poljud isplivao za 31.03, dok je rekord na 100 m leptir (1:19.20) postavio 2019., na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Splitu, da bi jučer u Splitu popravio za više od pet sekundi i cilj dotakno na 1:14.00. Posljednja disciplina koju je Mihovil plivao bila je 100 m. slobodno, u kojoj je do naslova prvaka stigao za 1:05.19.

Još četiri medalje Ninčević je osvojio u apsolutnom poretku plivača, tako je do srebrnih medalja stigao u disciplinama: 50 m. slobodno (28.92) i 100 m. leptir (1:14.00), dok je brončana odličja uzeo u disciplinama: 50 m. leptir (31.03) i 100 m. slobodno (1:05.19).

Profesor Ante Džaja (46), inače tener Mihovila Ninčevića, ponosan je na rezultate talentiranog i marljivog Ninčevića.

Mihovil je radio naporno, njegov rad se isplatio, plivanje je njegov gušt i zadovoljstvo! Pošto je osoba s invaliditetom, njemu puno znači trening, kao i sama natjecanja, završio je školovanje prije sedam godina i uglavnom je kod kuće. Uglavnom, na svim prvenstvima na kojima Mihovil nastupa, osvoji gotovo uvijek i neku medalju, inače, član je PK Jadera već sedam godina. Pripremamo se i za skorašnji miting krajem travnja na bazenu Višnjik, nakon čega ćemo u lipnju nastupiti i u Sarajevu.