Helbich o prekinutom crnom nizu: “Morat ćemo se još fokusirati za naredne utakmice”

Košarkaši Zadra jučer su prekinuli ‘crni niz’ od šest uzastopnih poraza pobjedom 88:63 protiv Zaboka na Višnjiku.

Zabočani su se dobro držali tokom prvih deset minuta nakon čega je od 20:20, do poluvremena rezultat stigao do 42:29.

Tokom treće dionice Zabok je pokušao zaprijetiti u samom startu, ali Zadar je povukao i pokazao da je ‘hard reset’ napravljen i nakon 30 odigranih minuta rezultat je bio 66:44. U finišu meča Zadar je praktički ‘odrađivao’ posao, a svoj debi u seniorskom dresu upisao je Ante Beljan. Zadar je na kraju slavio s uvjerljivih 88:63.

Zadar je do pobjede s po 13 poena predvodio dvojac Dominik Mavra i Pavle Marčinković, a Antonio Jordano i Martin Junaković imali su po 11 poena. Kod Zaboka s 17 poena istaknuo se iskusni Veljko Budimir i Bruno Levanić Kutni s 12 ubačaja.

Srđan Helbich, trener Zadra:

‘Čestitao bih momcima na dobro odrađenom poslu i na pobjedi. Zabok je došao s dosta problema s ozljedama, u skraćenoj rotaciji i sigurno im nije bilo lako igrati. Prije svega mislim da smo mi gledali sebe i da smo bili fokusirani i to je bilo dobro. Morati ćemo se još fokusirati na neke stvari kako bi bili još spremniji i kako bi to izgledalo kako treba u narednim utakmicama.’

Tomislav Buljan, igrač Zadra:

‘Mislim da smo upisali zasluženo pobjedu. Pripremali smo se za ovo, odigrali smo dobro, znamo što nosi playoff, i po meni iako su došli oslabljeni nismo ušli podcijenjivački. Bilo smo u utakmici, fokusirali smo se na zadatke, i odradili smo ih kako smo trebali. Čestitao bih svojoj ekipi kao i ekipi Zaboka na borbi.’