Stojko Vranković: “Cibona ili Zadar? Neću reći za koga ću navijati”

Nakon prve dvije finalne utakmice PH u košarci između Cibone i Zadra, rezultat je 1-1 u pobjedama, igra se na tri dobivene, a serija se nastavlja u Zadru u dvorani Krešimir Ćosić.

U nedjelju 5. lipnja je utakmica broj 3 u 20 sati, u utorak 7. lipnja susret broj 4, također u 20 sati.

Stojko Vranković (58), predsjednik Hrvatskog košarkaškog saveza i nekadašnji centar Zadra, nije htio reći za koga će navijati u utakmicama finala PH.

Stole, tvoj komentar prve dvije utakmice?

U prvoj utakmici Zadar je bio bolji, imao je čak priliku rezultatski se odvojiti u drugom susretu, kad su u posljednjoj četvrtini poveli dva razlike, kasnije su nespretno odigrali i izgubili. Cibona je bila već u drugoj minuti zadnje četvrtine u bonusu, trebao je Zadar više ići na ulaze pod koš.

U dvorani Dražen Petrović bio je skroman broj gledatelja, tisuću do tisuću i pol?

Ne znam što bi ti rekao, možda je razlog što je bilo i prevruće u dvorani.

Hoćeš li doći u Zadar na sljedeće dvije utakmice i za koga ćeš navijati?

Vidi, ja kao predsjednik ne mogu reći za koga ću navijati, iako sam igrao i odgojen sam u Zadru. Da, doći ću u Zadar na sljedeće utakmice.

Uskoro bi hrvatski klubovi trebali odlučiti igrati i dalje ABA ligu ili FIBA-ina natjecanja?

Zadar je imao jučer Skupštinu kluba, idućih dana trebaju donijeti odluku, Cibona bi i ne bi igrala FIBA-ina natjecanja, neodlučna je jer ima financijskih problema, dok je Split u pregovorima s Gradom.

Klubovi će nam kroz desetak dana dostaviti svoje odgovore.