Roko Krpina, član KDP Donat, postao prvakom Hrvatske u olimpijskom maratonu na deset kilometara

Danas, nakon 18 godina postojanja KDP Donata se može pohvaliti  da prvi puta ima plivača koji je postao prvakom Hrvatske u maratonskom plivanju. Roko je na 20. Državnom prvenstvu u daljinskom plivanju u Omišu osvojio prvo mjesto.

U ludom  Finišu nakon 10 km. gdje su otpadali jedan po jedan iz vodeće grupe je pobijedio Maura Bobanovića iz KDP Poreča za 50 cm ili u prijevodu cca 1 sek.

Još je veće iznenađenje jer je prvi puta pobijedio i najboljeg Hrvatskog  maratonca i višestrukog pobjednika maratona Preko-Zadar Grgu Mujana.

Roko je ovim pokazao da je hrvatski maratonac s puno potencijala,  kakav upravo treba našoj državi. Nadamo se da je ovo tek  početak našeg Roka, izjavio je predsjednik kluba Dražen Adžić.

Također je naša članica u ženskoj konkurenciji Klara Bošnjak osvojila drugo mjesto na natjecanju.

Nastupili su danas mnogobrojni  Donatovci na utrci i tu se vidi naša snaga i organiziranost, javljaju iz KDP Donata.