Sedam odličja s prvenstva Hrvatske u plivanju za PK Zadar; Ana Burazer treća u Europi!

Od 28. do 31.07. u Zagrebu na bazenu Svetice na ljetnom državnom prvenstvu okupili su se najbolje plivačice i plivači iz 36 plivačkih klubova iz Hrvatske. 402 plivača iz kategorija mlađih juniora, juniora, mlađih seniora i seniora se natjecalo u individualnim i štafetnim disciplinama te su sakupljali individualne i ukupne (klupske) plasmane.

Nove propozicije prvenstva Hrvatske za seniore i za dobne skupine donijele su drugačije jutarnje/popodnevno plivanje. U jutarnjim utrkama sve kategorije plivača osim seniora su plivale finalne utrke, 8 najbržih plivača iz jutarnjeg dijela programa nastupalo je u popodnevnim A finalima a idućih 8 u B finalima. Kategorija seniora ujutro je nastupala u kvalifikacijama a popodne je plivala za seniorski poredak.

Za plivački klub Zadar natjecalo se 8 plivačica i plivača: Božo Puhalović, Noa Kuman, Lovre Dellavia, Dina Volarević, Marija Kuman, Rita Herceg, Sarah Michelle Coha i Sara Zrilić.

Poseban uspjeh ostvarili su nosioci odličja, ml.senior Božo Puhalović, junior Noa Kuman i ml.juniorka Rita Herceg a treneri Josipa Nekić i Željko Olujić zadovoljni su nastupima cijele postave. “Cilj na glavnom natjecanju sezone je ostvariti nove osobne rekorde svakog plivača te zajedničkim snagama zauzeti što bolji ekipni plasman što je ova mala i mlada postava i uspjela; ponosni smo na njih sve!”

Ml.senior Božo Puhalović plivao je osobne rekorde u 4 discipline. Bio je brončani ml.senior na 50m slobodno (23.36) čime je zauzeo 4. mjesto u apsolutnom poretku u Hrvatskoj. Bio je i 6. ml.senior na 50m delfin (24.96), 11.senior na 100m delfin (56.04). Osim na 50m slobodno, A finale je plivao i na 100m slobodno (51.49) čime je zauzeo 6.mjesto u apsolutnom poretku i najveći broj bodova za PK Zadar, 738.

Junior Noa Kuman otvorio je natjecanje osobnim rekordima na 50m delfin i 200m mješovito (2.10.65). Na 200mješovito je bio 4.junior a u A finalima je zauzeo 6.mjesto u apsolutnom poretku. Novo A finale usljedilo je na 400m mješovito gdje je bio brončani junior, brončani ml.senior i 4.u apsolutnom poretku. Treće A finale plivao je na 200m prsno, sa 2.26.93 bio je 4.junior, 5.ml.senior i 5. u apsolutnoj konkurenciji.

Za vrijeme prvenstva Hrvatske Hrvatski plivački savez dodijelio je nagrade najboljim juniorima u Hrvatskoj. Za najbolje u Grand prix ukupnom poretku Noa je osvojio 2.mjesto! Bodovanje je uključivalo zbrajanje bodova u 4 najjače discipline i tehnike pojedinog plivača kroz nastupe na GP natjecanjima tijekom 2021/2022 plivačke godine! Za Nou su to discipline 400mješovito i 400 slobodno, 200m mješovito i 200m prsno te ukupni zbroj od 2546 bodova.Ovim putem PK Zadar posebno zahvaljuje kondicijskom treneru Juri Šangu i fizioterapeutu Nikoli Lukiću koji su pratili Nou kroz ovu godinu!

Rita Herceg bila je brončana ml.juniorka na 50m prsno (35.49), srebrna ml.juniorka na 100m prsno (1.16.73) čime je bila 6.juniorka i 11. u apsolutnoj konkurenciji a svoj najvrijedniji rezultat ostavrila je na 200m prsno (2.42.73), 624 bodova. Tim je rezultatom osvojila zlato u ml.juniorskoj, srebro u juniorskoj i 4.mjesto u apsolutnoj konkurenciji. Bila je i 4.ml.juniorka na 50m delfin i 8. na 200m mješovito.

Juniorka Dina Volarević je bila 12.juniorka na 50m slobodno (28.95), 15.na 200m slobodno, 16.na 100m slobodno,18.juniorka na 800m slobodno;B finale je plivala na 400m slobodno. B finale je ostvarila i juniorka Sarah Michelle Coha koja je na 50m prsno ostvarila osobni rekord i 11.mjesto (36.64). Ml.juniorka Sara Zrilić je bila 10. na 50m slobodno (29.33), najbolji plasman juniorke Marije Kuman bilo je 19.mjesto na 200m leđno (2.36.50), ml.juniora Lovre Dellavie bilo je 12.mjesto na 50m prsno (32.57).Najbolji štafetni nastup PK Zadar je imao u mix seniorskoj štafeti 4x100m mješovito, 9.mjesto (Noa Kuman, Rita Herceg, Božo Puhalović, Dina Volerević). Ženska juniorska štafeta 4x100m slobodno (Dina Volarević, Marija Kuman, Rita Herceg i Sara Zrilić) bila je 10. a 4x100mješovito 10. U ekipnom pretku klubova plivači su zauzeli 13.mjesto/31 a plivačice 14./29.

Natjecateljima Zadra slijedi 50., jubilarni maraton njihovog kluba a onda odmor a iz PK Zadar pozivaju sve zainteresirane za ljetnu školu plivanja da se priključe treninzima na bazenu Kolovare u kolovozu.

ANA BURAZER TREĆA U EUROPI! EUROPSKO SVEUČILIŠNO PRVENSTVO U POLJSKOJ

Seniorka PK Zadar, Ana Burazer, najbolja studentica sportašica u Hrvatskoj za akademsku godinu 2020/2021 je od 25.7. do 30.7. boravila u Poljskoj na Europskim sveučilišnim igrama! U gradu Lodzu Ana je predstavljala Sveučilište u Zadru, u jakoj konkurenciji gdje sudjeluje preko 5000 sportaša sa 441 sveučilišta iz 38 europskih država.

Prvog dana natjecanja osvojila je treće mjesto i brončanu medalju u utrci na 200 metara leđno. Nastupila je i na 50 delfin, 100 leđno i 200 mješovito.

Ovime je Ana još jednom ispisala povijest sporta za Sveučilište u Zadru osvojivši prvu medalju na Europskim sveučilišnim igrama. Čestitke UnisportZD!
PK Zadar se nada da će Anin primjer povući nove mlade sportaše na odaabir aktivnog bavljenja sportom i nakon srednje škole! “Hvala Ani jer je odabrala baš plivanje i našla put do nas!”, poručuju iz PK Zadar.