Zadarski plivači iz Plivačkog kluba Jadera na natjecanju u Sarajevu osvojili pet medalja

Pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. u Sarajevu na natjecanju PLIVAČKI (re)START 2022 nastupili su: Dora Babić, Luka Čulina, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Mate Molnar i Šimun Zdrilić.

Na prvom natjecanju u ovoj sezoni svi naši plivači su isplivali osobne rekorde, a najbolje
rezultate ostvario je Andrija Kačanić (7) koji je nastupio u C: 14 i 15 god. Kategoriji gdje je
doplivao do medalja u svim disciplinama u kojima je nasupio. Dvije zlatne medalje je osvojio
u disciplinama 50m leptir (28.46) gdje je ujedno isplivao A normu za Prvenstvo hrvatske i
100m slobodno (57.98) dok je u disciplini 50m slobodno (27.00) osvojio srebrnu medalju.
Stipe Kasun (06) je doplivao do dvije brončane medalje u disciplinama 50m prsno (34.94) i
100m prsno (1:16.70).

Mate Molnar (8) se unatoč tome što je ulazno godište kategorije u konkurencji sa godinu
dana starijim plivačima izborio za dva četvrta mjesta i to u disciplinama: 50m slobodno