Plivački klub Jadera osvojio četiri medalje na 3. međunarodnom festivalu plivanja za osobe sa invaliditetom

Na Bazenskom kompleksu Svetice u organizaciji PK Dubrava uz potporu Hrvatskog Paraplivačkiog Saveza i HPO održan je ¨3. MEĐUNARODNI FESTIVAL PLIVANJA ZA OSOBE SA INVALIDITETOM ¨. U jakoj konkurencji 120 paraplivača i paraplivačica iz 8 zemalja: Austrija, Slovačka, Slovenija, Belgija, Crna Gora, Bosna I Hercegovina, Dominikanska Republika i Srbija te 12 hrvatskih klubova pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof. boje PKOI Jadera branili su Mihovil Ninčević (97) i Josip Gregov (00). Iako je na ovom natjecanju koje se održalo u 50m bazenu bilo teže doplivati do medalja pošto su se dijelile samo u otvorenoj tj. apsolutnoj konkurenciji naši plivači koji cijelu godinu treniraju u 25m bazenu su se izborili za 4 medalje.

Mihovil Ninčević (97) je nastupio u 4 discipline i doplivao do 3 medalje. Srebrnu medalje osvojio je u disciplini 50m leptir s vremenom 32.47, dok je do brončanih medalje doplivao u disciplinama: 50m slobodno s vremenom 29.66 i 100m slobodno (1:07.46). u disciplini 200m slobodno (2:34.22) zauzeo je 5.mjesto

Josip Gregov (00) je također nastupio u 4 discipline te je doplivao do brončane medalje u diciplini 50m leđno s vremenom 48.23. Josip je ostvario odlične plasmane i u ostalim disciplinama tako mu je u najdužoj dionici programa 400m slobodno izmakla medalja te se s vremenom 6:37.23 plasirao na visoko 4.mjesto, u disciplini 200m slobodno (3:06.62) zauzeo je 6.mjesto, dok se u disciplini 50m slobodno (37.22) plasirao na 10.mjesto.