Zadar se zaledio na minus 37, Partizan druga dimenzija!

U 13. kolu AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Beogradu poraženi od Partizana rezultatom 114:77 (34:25, 29:24, 27:15, 24:13). Momčad Željka Obradovića opravdala je ulogu favorita i potvrdila zašto je ove sezone među kandidatima za plasman u doigravanje Eurolige.

Dobro je Zadar parirao favoriziranom protivniku na samom početku te je u petoj minuti susreta čak bio u minimalnoj prednosti, 14:17. Međutim, tada je uslijedila velika serija Partizana 15-1 za prvi bijeg domaćih na dvocifrenu razliku, 29:18, čemu su kumovale i dvije olako izgubljene lopte Zadrana. Žganec i Jordano smanjili su na -6, ali se Punter s pet vezanih poena pobrinuo da domaći na prvi mali odmor ipak odu sa +9, 34:25.

Na tom valu beogradski je sastav otvorio i drugu četvrtinu. Avramović je pogodio dvije trice, Vukčević vezao pet poena, a kada je Avramović pogodio i treću tricu Partizan je u 14. minuti poveo s velikih +19, 50:31. No, zadarska reakcija nije izostala. Ramljak, Lakić, Božić i Davis smanjili su razliku na -8, 55:47, tri minute prije poluvremena. Ipak, završnica je opet pripala Beograđanima, koji sa dva uzastopna koša Koprivice odlaze u svlačionice s prednošću od 14 poena, 63:49.

U nastavku se Zadar na toj distanci držao još nekoliko minuta, do rezultata 70:56, a onda je Partizan napravio seriju 14-2, odjurio na +26 (84:58) i definitivno otklonio svaku dvojbu oko pobjednika. Razlika je nakon toga rasla sve do najvećih +37.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Tristan Vukčević sa 25 poena, Aleksa Avramović zabio je 16, Balša Koprivica 14, a Ioannis Papapetrou i Alen Smajlagić po 13. Najbolji kod Zadra bio je Luka Božić sa 19 koševa, 10 skokova i šest asistencija, Antonio Jordano zabio je 13, a Dario Drežnjak i Marko Ramljak po 11 poena. STATISTIKA

Momčad Danijela Jusupa sada je na omjeru 7-6, dok Partizan ima 11-2. U sljedećem kolu Zadar 9. siječnja gostuje kod Studentskog Centra.