AK Rogovo iz Sv. Filipa i Jakova osvojio 4. mjesto na Split maratonu 2023.

Proteklog vikenda se u Splitu je održan tradicionalni 23. Split maraton u kojem je sudjelovalo preko 2000 trkača iz cijele Hrvatske i inozemstva.

Među trkačima bili su i članovi Atletskog kluba Rogovo iz Sv. Filipa i Jakova.

– Naš klub je imao svoja četiri predstavnika na utrci štafetni maraton (42.195 km). Ivan Pikunić je trčao prvu štafetu u dužini od 10 km, drugu dionicu od 10 km je trčao Željko Števanja dok je treću dionicu od također 10 km istrčao Tibor Novosel, a četvrtu najveću dužinu od 12 km je istrčao Željko Birkić. Ukupno 42.195 km naši članovi su istrčali za 02:57;11 h što im je ukupno donijelo 4. mjesto u poretku muških štafeta, a 6. mjesto ukupno te 1. mjesto kao najbolja Hrvatska štafeta na 23. “Split maratonu 2023”, objavili su iz Kluba.

Prvo dvije muške štafete su bile iz Slovenije, dok je treća štafeta bila iz Bosne i Hercegovine.

Vijesti Antene Zadar slušajte na 97,2 MHz, te online na 972.fm na svaki puni sat od 8 do 16 sati. Slušajte i Jutarnju kroniku radnim danom u 7 sati. Svakako nas pratite i na društvenim mrežama Facebook, X, Instagram i YouTube. Preuzmite naše aplikacije za iOS i Android uređaje, kako bi vam bili još dostupniji u svakom trenutku.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...