Jedna od ponajboljih partija Zadranki!

U 19. kolu A1 ženske košarkaške lige Zadranke su ostvarile važnu pobjedu. Savladale su ekipu zagrebačke Trešnjevke 2009 rezultatom 68:53. Iako su u prvom susretu Zadranke izgubile s većom koš razlikom, ovo ne umanjuje razloge za slavlje u domaćim redovima. Trenerica Marija Mazija je pred sam početak susreta bila poprilično skeptična radi ozlijede Lare Nikpalj i bolnog koljena Antonije Erslan, a riječ je o najiskusnijim igračicama u domaćim redovim. Ipak, obje su svoj doprinos dale, a Zadranke su upisale važne domaće bodove, prije teškog gostovanja kod dubrovačke Raguse ovog vikenda.

Od samog početka susreta Zadranke su pokazale odlučnost, dominirajući cijelu četvrtinu, koja završava s 12:6 i minimalnim brojem koševa. Do poluvremena su nastavile s dobrom igrom, a na poluvrijeme dolaze s rezultatom 31:24. U trećoj četvrtini Trešnjevka 2009 radi dobru seriju i u jednom trenutku čak uspijeva povesti, ali tada se Zadranke „bude“, a četvrtina završava izjednačeno (16:16), odnosno 47:40. U zadnjoj četvrtini se osjeti nervoza u obje ekipe, ali Zadranke se uspijevaju sabrati i mirno privode susret kraju za konačnih 68:53. U domaćim redovima Marin pogađa 27 koševa, a potom slijede Štrmelj s 13, Antonia Erslan 12, Marta Erslan s devet i Lara Nikpalj sa sedam postignutih poena.  Svakako treba istaknuti igru Marte Erslan koja pod košem igra izvrsnu obrambenu dionicu, a lopta kao da joj se lijepi za ruke. U idućem kolu Zadranke gostuju kod Raguse.

ŽKK ZADAR: ŽKK TREŠNJEVKA 2009 68:53

(12:16, 19:18, 16:16, 21:13)

ŽKK ZADAR: Štrmelj 13, Baždarić, Erslan M. 9, Marin 27, Sikirić, Nikpalj 7, Erslan A. 12, Bodrožić, Milovac, Radovčić, Pavičić, Dražević.

ŽKK TREŠNJEVKA 2009: Marić, Plavljanin 7, Slošnjak 8, Jordanić, Belošević, Kelava 16, Vreš, Rački 11, Škara 10, Bura 1.