Nemotivirane Košarkašice Zadra uvjerljivo poražene od Novog Zagreba

Igračice ženskog košarkaškog kluba Zadar ove su sezone, svojim odličnim partijama, osigurali osmo mjesto među klubovima u A1 ženskoj košarkaškoj ligi. Kao osme u doigravanju prvu su utakmicu odigrale s Novim Zagrebom koji je u sezoni doživio svega jedan poraz i to od Medveščaka. Dva puta su Zadranke odmjerile snage s vodećima, a u oba susreta pružile su odličan otpor. Ovog puta isto se nije ponovilo te su Zagrepčanke ovog puta pokazale uvjerljivu dominaciju, a konačni rezultat susreta je 95:59. Od samog starta su igračice Novog Zagreba odličnom igrom pokazale želju za prolaz dalje, a četvrtina završava rezultatom 34:7. Ovaj rezultat na kraju četvrtine odraz je odlične igre i odličnog šuta (šut za dva 12/12, šut za tri 1/1) ekipe Novog Zagreba, odnosno lošeg Zadarskog šuta (za dva 3/8, šut za tri 0/7). Do poluvremena su se Zadranke „oporavile“, a rezultat je 50:25.

U nastavku se Zadranke pokušavaju vratiti u igru, ali to biva nemoguće, preveliki broj grešaka, previše izgubljenih lopti, njih 20, te premalo skokova Zadra (12/9), odnosno odličan broj skokova  Novog Zagreba  (29/15). Do kraja susreta razlika se samo povećava, a konačni rezultat je 95:59. Bilo bi nerealno očekivati laku utakmicu, ali na temelju viđenog u ranijim susretima svi koji su odgledali makar jedan susret na Višnjiku mogu potvrditi da Zadar definitivno nije ekipa koja se predaje bez borba, a borbe, čini se, večeras nije bilo. Zagrepčanke su za dva šutirale 37/59,  a Zadranke svega 15/33, kad je riječ o šutu za tri, Novi Zagreb je gađao ¾ dok se Zadar „raspucao“ s šutom 6/26. I broj asistencija je za duplo veći u ekipi trenera Ivankovića, čak njih 32, a kod Zadranki svega 15. U redu Zadranki najefikasnija je Antonia Erslan koja je dala 26 koševa ( šut za dva 5/8, šut za tri 4/9).

Uzvratna utakmica se igra na Višnjiku, u subotu 12. travnja u 15 sati. Nadamo se da će Zadranke do tada biti odmorne i spremne za pokazati svoju standardno dobru igru, a ovim putem vas sve još jednom pozivamo da ih svojim glasnim navijanjem dođete podržati.

ŽKK NOVI ZAGREB: ŽKK ZADAR   95:59

(34:7, 16:18, 25:19, 20:15)

ŽKK Novi Zagreb: Tadić, Semren 12, Grizelj, Komplet 10, Dojkić 14, Karačić 6, Jurić 13, Ivanković 19, Stojsavljević, Franić, Sarjanović, Ivezić 21.

ŽKK Zadar: Štrmelj 6, Baždarić 2, Erslan M. 4, Marin 9, Sikirić 1, Nikpalj 5, Erslan A. 26, Bodrožić 4, Frakin 2, Radovčić, Pavičić, Dražević.