Objavljen program Avvantura film festivala

Šesti Avvantura film festival koji na lokacijama u Zadru kreće sutra, 22. kolovoza, a potrajat će sve do 28. kolovoza. Na svojim će pozornicama nuditi više od stotinu filmova iz raznih dijelova svijeta u natjecateljskim i nenatjecateljskim programima. Objavljeni program možete pregledati u nastavku teksta.

Subota 22.8.

FORUM:
19:00 DJ Danny-Lounge (TERASA ŽUPANIJE – Opening cocktail 19:30)
20:30 Ulazak publike
21:00 Svečano otvaranje uz nastup A.K.A Crescendo, dodjela nagrade Tomislav Pinter (Miki Manojlović), dodjela nagrade Emir Hadžihafizbegović, službeni trejler festivala
21:30 Next generation short tigers: Wrapped (4′); Opening Film Assasin by Hsiao-hsien Hou (105′)
23:30 OPENING PARTY – ATRIJ

DOMINIK:
16:00 EFA Short matters: Chicken (15’)
First and second film : Transatlantique (72′)
18:00 EFA Short matters:The Missing Scarf (7′);
First and second film: Shoulder the lion (74′)
20:00 Kratki film: The tale of a donkey (5′)
Competition /European coproduction: Left foot right foot (105′)
22:00 Kratki film: Indigo (19’)
Competition /European coproduction:Lesson (107′)

SV. KRŠEVAN
21:00 Rendezvous of classics: Lola (90′)
23:00 Rendezvous of classics: Jolie Mai (165′)

Nedjelja, 23.8.
11:00 Grandmasters : Dobitnik nagrade “Tomislav Pinter”- ACME (N.Nikole Matafare 2a)

 

FORUM
19:00 DJ Danny – Lounge
21:00 International Forum : Next generation short tigers: The German (15′)
The Postman’s white night by Andrey Konchalovskiy (90′)
23:00 International Forum : Next generation short tigers: Bär (8′)
Lobster (118′) by Yorgos Lanthimos

DOMINIK
16:00 EFA Short matters: EFA Short matters:Wal (11′)
First and second film: Golden kindom (101′)
18:00 EFA Short matters: Little block of cement with dishevelled hair containing the Sea (16′); First and second film :Happy (97′)
20:00 Kratki film : Volta (10’)
European coproduction: Nick (Outlier) (97′)
22:00 Kratki film : Birthday present (26’)
European coproduction: Huidas (90′)

SV. KRŠEVAN
21:00 Grandmasters : Karl Baumgartner retrospective- Tulpan (100′)
Rendezvous of classics: Jules et Jim (105′)

VINOGRADI
20:00 Ognjen Sviličić, promocija knjige – (MADE IN CROATIA)
21:00 Special screenings: Impromptu (10′)
Takva su pravila by Ognjen Sviličić (77′) –(MADE IN CROATIA)
22:30 Imena višnje by Branko Schmidt (90′) – (MADE IN CROATIA)

Ponedjeljak, 24.8.

FORUM
11:00 Press conference i panel sa : Ognjen Sviličić, Branko Schimdt (MADE IN CROATIA)
ACME (N.Nikole Matafare 2a)

19:00 DJ Danny – Lounge
20:00 Promocija knjige – Marko Njegić (MADE IN CROATIA)
21:00 International Forum: Next generation short tigers: Lure(4′)
Imena višnje (90′) by Branko Schmidt (MADE IN CROATIA)
23:00 International Forum : Next generation short tigers: Not too early not too late (7′)
Out of nature (80′) by Ole Giæver, Marte Vold

DOMINIK
16:00 EFA Short matters:Taprobana (24′);
First and second film :Drevo (90′)
18:00 EFA Short matters:Pride (30′)
First and second film: Hidden away (88′)
20:00 kratki film: ZEPO (3′)
European coproduction:Panama (105′)
22:00 kratki film : Restart (15’)
European coproduction: Babai (104′)

SV. KRŠEVAN
21:00 Grandmasters : Karl Baumgartner retrospective – Luna Papa(107′)
23:00 Rendezvous of classics: Gadjo Dilo (102′)

VINOGRADI
20:00 Special screenings : Steak revolution (135’)
22:30 Special screenings: Undress me (10′)
Leaves of the tree (96′)
* 19:00 Baumi football championship

Utorak, 25.8.
Novinska konferencija i panel sa: Loic Magneron – Distribution of independent films + focus on the release of the film BONTE DIVINE in FranceFORUM – ACME (N.Nikole Matafare 2a)

FORUM
19:00 DJ Danny – Lounge
21:00 International Forum : Next generation short tigers: 3 postcards (5′)
Svinjari by Ivan Livaković (95′)
23:00 International Forum: Next generation short tigers: Safe space (13′)
Maggie by Henry Hobson (95′)

DOMINIK
16:00 EFA Short matters:Summer 2014 (12′)
First and second film :The world is mine (104’)
18:00 EFA Short matters:Dinola (15′)
First and second film: Why me (125′)
20:00 Kratki film : Sing Lingeling (10’)
European coproduction: Leaves of the tree (96′)
22:00 kratki film : Une deuxieme chance (5’)
European coproduction: Imena višnje (90’) – (MADE IN CROATIA)

SV. KRŠEVAN
Grandmasters : Karl Baumgartner retrospective – Irina Palm (103’)
Rendezvous of classics: Un Homme qui crie (92′)

VINOGRADI
20:00 Special screenings: Quatsch (82’)
22:00 Special screenings: Ti mene nosiš (155′) – (MADE IN CROATIA)

CINESTAR
21:00 Special screenings – LOVE by Gaspar Noe

Srijeda, 26.8.
11:00 Press conference i panel sa : Isabelle Stead, Veit Helmer, Rayna Campbel “Koprodukcija Evropa i Bliski Istok” – ACME (N.Nikole Matafare 2a)

FORUM
19:00 DJ Danny – Lounge
21:00 International Forum: Next generation short tigers: Whole (8′);
Dheepan by Jacques Audiard (109′)
23:00 International Forum: Next generation short tigers: Nuggets (5′)
Takva su pravila by Ognjen Sviličić (77′) – (MADE IN CROATIA)

DOMINIK
16:00 EFA Short matters: Shipwreck (15′)
First and second film:Cruel (109′)
18:00 EFA Short matters: Emergeny Calls (15′)
First and second Film: Red knot(80′)
20:00 kratki film : Morte segreta (13’)
European coproduction:Margarita with a straw (100′)
22:00 kratki film : Turist (13’)
European coproduction: Ti mene nosiš (155′) (MADE IN CROATIA)

SV. KRŠEVAN
21:00 Grandmasters : Karl Baumgartner retrospective Man without a Past(97′)
23:00 Rendezvous of classics: Pickpocket (75′)

OTOK UGLJAN
21:00 special screenings: Takva su pravila by Ognjen Sviličić (77′) – (MADE IN CROATIA)
23:00 Kontakt by Sergej Stanojkovski (120’) (MADE IN CROATIA)

Četvrtak, 27.8
11:00 Press conference i panel sa : Cristian Jeune “The meaning of film festivals and film festivals selection” ACME (N.Nikole Matafare 2a)

FORUM
19:00 DJ Danny – Lounge
21:00 International Forum: Next geenration short tigers: Phobos (7′)
Perfect day by Fernando León de Aranoa (106′)
23:00 International Forum: Next generation short tigers: Qalqilya ́s Zoo (6′)
Ti mene nosiš (155′) – (MADE IN CROATIA)

DOMINIK
16:00 EFA Short matters:Daily Bread (20′)
First and second film: The sky above us (97′)
18:00 EFA Short matters:Still got Lives (23′)
First and second film: Lapse of honor (100′)
20:00 kratki film: Horvatovi (15′) – (MADE IN CROATIA)
European coproduction: Takva su pravila (77′) (MADE IN CROATIA)
22:00 kratki film: Whale Valey (15′);
European coproduction: Homesick (100′)

SV. KRŠEVAN
21:00 Grandmasters : Karl Baumgartner retrospective – Konktakt (120′)
23:00 Rendezvous of classics: Hadewijch (105′)

Petak, 28.8.
11:00 Press conference i panel sa: Andro Martinović, Nenad Korkut, Damir Radić / “Grandmasters and classics” + Martina Baugmartner presenting Baumi Award

FORUM
19:00 DJ Danny- Lounge
21:00 Ceremonija zatvaranja – dodjela nagrada
21:30 Film zatvaranja : Grandma (79′)
23:00 Next generation short tigers: The present (4′)
Obscure spring (100′)

DOMINIK
18:00 Iraq special European coproduction:’Lipstick (9′);
‘Children of War(10’)
‘In My Mother’s Arms’ (82′)
20:00 Iraq special European coproduction:Nesma’s Birds(8′);
Children of God (10′)
‘In The Sands of Babylon’ (93′)
22:00 Iraq special European coproduction:Happy Birthday (8′)
‘Son of Babylon’ (100′)

SV. KRŠEVAN
21:00 Rendezvous of classics: La Baie des anges (90′)

 
avvantura festival film forum zadarprogram