Modrić dostigao Srnu po nastupima u dresu Vatrenih! Igrao je 134 puta i postigao 16 golova

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić upisao je protiv Slovenije 134. nastup u dresu Vatrenih dostigavši dosadašnjeg rekordera Darija Srnu.

U 15 godina, koliko nosi hrvatski dres, Modrić je upisao 134 nastupa i postigao 16 golova.

Promijenio je šest izbornika, nastupio je na šest velikih natjecanja, osvojio svjetsko srebro, nagradu za najboljeg igrača SP-a, te nagrade FIFA-e, UEFA-e i Zlatnu loptu France Footballa za najboljeg nogometaša.

Nakon što je prošao mlađe hrvatske selekcije, Modrić je za A reprezentaciju debitirao 1. ožujka 2006. u pobjedi 3-2 u prijateljskoj utakmici protiv Argentine u Baselu uoči SP-a u Njemačkoj. Bio je član hrvatske vrste na World Cupu 2006. godine, nastupivši u susretu protiv Japana posljednjih 12 minuta, te protiv Australije posljednjih 16 minuta.

Prvi pogodak u hrvatskom dresu postigao je 16. kolovoza 2006. u pobjedi 2-0 u prijateljskoj utakmici protiv tada svjetskog prvaka Italije

Od rujna 2016. godine, Modrić je ponio kapetansku traku hrvatske reprezentacije, a na utakmici protiv Finske u listopadu 2017. godine, Modrić je postao šesti igrač sa 100 nastupa za hrvatsku reprezentaciju.

U srpnju 2018. s hrvatskom je reprezentacijom osvojio srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, a nakon finala dodijeljena mu je nagrada za najboljeg igrača turnira.

Zbog svojih klupskih i reprezentativnih dostignuća, u 2018. godini osvojio je Fifinu The Best nagradu te nagradu za najboljeg igrača po izboru Uefe, a izabran je i za najboljeg veznog igrača Lige prvaka.

Nastupio je na tri svjetska prvenstva (2006, 2014, 2018) i tri europska prvenstva (2008, 2012, 2016).