Zadarska taekwondašica Ariana Oreč osvojila brončanu medalju na Prvenstvu Europe

Sjajne vijesti dolaze nam iz Tallinna u Estoniji. Mlada 18-godišnja Ariana Oreč, članica Taekwondo kluba Zadar, osvojila je brončanu medalju na Prvenstvu Europe za mlađe seniore do 21 godine, u kategoriji do 67 kilograma.

Ariana je najprije porazila Turkinju Berra Nur Ciftci, potom Ruskinju Ulianu Kradinovu, a bila je bolja i od Bjeloruskinje Natalije Julijeve.

U polufinalnom dvoboju Oreč je poražena od Turkinje Ikre Kayir, te je na kraju uzela broncu.

Arianin klupski trener Mladen Uskok iznimno je ponosan na uspjeh mlade Zadranke.

–  I više sam nego zadovoljan, dok je Ariana malo tužna, htjela je to finale, malo sam je tješio, ali svejedno ovo je veliki rezultat, njena je to prva europska medalja. Biti treći u svom uzrastu pored drugih 30 cura je strašan uspjeh. Možda je i mogla pobijediti u polufinalu da je bila onakva kakva zna biti, ali i pored toga, ponosan sam i zadovoljan, presretan je Arianin trener Mladen Uskok.