Drugi poraz Zadra u 24 sata, nezgodan pad Cartera u prvom poluvremenu; Perinčić: “Nismo odustajali ni jedne sekunde”

Zadar je i u drugoj utakmici u 24 sata poražen protiv Eniseya, rezultatom 75:69.

Rusi su bolje otvorili susret u prvoj četvrtini, te su stekli  vodstvo od  22:16, nakon prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini momčad Dražena Anzulovića je nastavila graditi svoje vodstvo, na veliki odmor su otišli s prednošću od 40:30.

U nastavku Enisey je održavao svoje vodstvo koje su stekli u prvom poluvremenu, te su u završnicu ušli s +9 (56:47).

Zadrani su uspjeli smanjiti prednost Eniseya, nažalost nisu mogli preokrenuti rezultat, tako je ruska ekipa slavila i u ovom prijateljskom susretu.

Domagoj Vuković odigrao je odličnu utakmicu, zabio je 21 poen dok je Kevon Harris upisao 18 poena.

Momčad Zadar se sad vraća kući gdje ih čekaju završne pripreme, uoči prve službene utakmice protiv Zaboka 18. rujna.

Ivan Perinčić, trener Zadra:

“Moram čestiti mojim igračima na pristupu, energiji i na želji danas, utakmica je bila u intenzitetu kao da je prvenstvena. Igrali smo protiv stvarno kvalitetne ekipe koja ima pet jako kvalitetnih igrača. Mi nismo odustajali ni jedne sekunde i to me najviše veseli. Pokazali smo karakter, želju i napredak u obrani i u napadu. Odlično su nam došle ove dvije utakmice, zahvaljujem se Draženu Anzuloviću što nam je izašao u susret jer nam je baš ovo trebalo. Danas smo mi igrali puno bolje nego jučer, ali je i Enisey igrao puno bolje. Justin Carter je danas manje odigrao jer je imao nezgodan pad u prvom poluvremenu, pa ga iz predostrožnosti nismo više stavljali u igru”.