Zadranin Stipe Perica ispisao povijest, prvi je strijelac u skupini nove Konferencijske lige

Dva Maccabija otvorila su grupnu fazu Konferencijske lige. U premijernom izdanju ovog natjecanja Izraelci su bili prvi u akciji, onaj Maccabi iz Tel Aviva slavio je s 4:1 protiv Alaškerta, a onaj iz Haife remizirao je bez pogodaka protiv Feyenoorda.

U Tel Avivu se ispisivala povijest. Prvi pogodak u grupnoj fazi Konferencijske lige postigao je Maccabijev napadač, bivši igrač mlade hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Perica.

Perica je doveo Maccabi u vodstvo u 13. minuti, Armenci su izjednačili četiri minute kasnije preko Josea Embala, ali do odlaska na odmor domaćin golovima Gavriela Kanichowskog i Dana Bitona odlazi na 3:1.

U nastavku susreta Perica je upisao i asistenciju i to u 72. minuti za gol Matana Hozeza. Perica je igrao do 80. minute, piše Sportnet.

U drugom susretu Maccabi iz Haife ugostio je favorizirani Feyenoord i uspio se obraniti te osvojiti bod remijem bez pogodaka.