Košarkaši Splita na domaćem parketu svladali ekipu Zadra 74:64, te poveli u polufinalu

U prvom polufinalnom susretu domaćeg košarkaškog prvenstva Split je na domaćem parketu pobijedio Zadar 74-64 (18-22, 21-13, 16-17, 19-12) i poveo u seriji koja se igra na dvije pobjede.

Izjednačena utakmica trajala je od početka do kraja, s tim da su Splićani gotovo cijelo vrijeme u drugom poluvremenu bili u prednosti. Zadar je puhao za vratom i prijetio, a utakmica se i definitivno prelomila minutu i 26 sekundi prije kraja kada je Shorter pogodio tricu s kojom je Split pobjegao sa 68-64 na 71-64.

Do kraja je ostalo premalo vremena da se dogodi čudo te su Zadrani morali priznati poraz u prvom polufinalnom duelu.

U finale će se plasirati momčad koja prva ostvari dvije pobjede. Druga utakmica igra se u Zadru, u ponedjeljak, dok će potencijalnoj trećoj utakmici opet domaćin biti Split.

Prvi strijelac Splita bio je Shannon Shorter koji je ubacio 21 poen, a imao je osam skokova te tri asistencije. Toni Perković je ubacio 22 poena, a trice je gađao odličnih 6-10.

Kod Zadra je najbolji bio Justin Carter koji je ubacio 16 koševa, dok je Dario Drežnjak dodao 12 uz pet skokova.

U nastavku petka prvu će utakmicu polufinalne serije odigrati Cibona i Gorica.