ABA: Zadar iznenadio Cedevitu, poraz Cibone

U susretu sedmog kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u Zagrebu priredio iznenađenje pobijedivši Cedevitu 88-81, dok je Cibona poražena na gostovanju u Skoplju od MZT-a 68-69.

Zadar je priedio veliko iznenađenje u dvorani II Doma sportova. Gosti su bili raspoloženi, rastrčani i precizni i u potpunosti su zasjenili euroligaša. Zadar je dobio prve tri dionice i na početku zadnje četvrtine imao je devet koševa viška (67-58), a četiri minute prije kraja utakmice i plus 12 (74-62). U samoj završnici Zadrani su izdržali sve pritiske i pokušaje Cedevite ostvarivši treću pobjedu sezone. Goste su do pobjede predvodili Glenn Cosey sa 25 koševa, Marko Ramljak sa 17, te Boris Barać sa 14 koševa. Kod Cedevite najefikasniji su bili Jacob Pullen sa 24 i James White sa 18 koševa.

Cibona je u dramatičnoj završnice doživjela i peti poraz sezone. Nebojša Joksimović je imao šut za pobjedu, no promašio je. U redovima makedonskog sastava najefikasniji su bili Đorđe Drenovac sa 18 koševa i pet skokova, Marko Luković sa 13 koševa, te Marko Ljubičić sa 11 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Andrija Žižić sa 18 koševa i osam skokova, te James Brian Florence sa 16 koševa i pet asistencija.

Na ljestvici vodi Budućnost (13) ispred Mega Leksa (12) i Union Olimpije (11). Cedevita je peta (11), Zadar drži osmo mjesto (10), a Cibona je na začelju (8).