Božo Puhalović iz PK Zadar pozvan u juniorsku reprezentaciju daljinskog plivanja!

Od 29.07. do 04.08.u Zagrebu na bazenu Mladost okupili su se najbolji plivačice i plivači iz 30 plivačkih klubova iz Hrvatske, ukupno 312 plivača koji su se natjecali u individualnim i štafetnim disciplinama te sakupljali individualne i ukupne (klupske) plasmane.

Za plivački klub Zadar natjecalo se 18 plivačica i plivača: Katja Čizmin, Lea Matešić, Barbara Čustić, Andrea Anna Milin, Nikita Baraba, Nika Kotlar, Lucija Dukić, Ema Molnar, Nikolina Dukić, Antonio Milin, Bruno Šarić, Filip Petani, Božo Puhalović, Marko Radović, Lovre Marković, Josip Budak i Alan Šaponja.

Najbolja plivačica Kluba, mlađa seniorka Katja Čizmin otplivala je 3 zlata i 1 srebro. Prva na 50m prsno (33.64), 100m prsno (1.12.05), 200m prsno (2.37.59), i druga na 50m delfin (28.17), te 7. na 50m slobodno.
Najbolji plivač Kluba, Antonio Milin osvojio je 8 odličja, 3 zlata i 5 srebra, juniorski je prvak na 50m delfin (24.89) te ml. seniorski viceprvak, na 100m prsno (1.04.79) juniorski prvak i srebreni ml.senior kao i na 50m prsno (29.76) , na 200m prsno je srebreni junior i ml.senior (2.22.88) a u disciplini 100m leptir bio je 4. sa 57.69.

Junior Filip Petani viceprvak je Hrvatske na 200m leđno (2:10.98) i 100m leđno (59.93). Sa rezultatom na 200m leđno uzeo je i 4.mjesto ml.seniora.
Barbara Čustić osvojila je juniorsku broncu na 50m prsno(34.48), mlađa juniorka Nikita Baraba osvojila je srebro na 100m leđno (1:09.23) a prvu državnu medalju za PK Zadar u disciplini 1500m slobodno osvojio je mlađi junior Božo Puhalović (17.16.90).

Osim osvajača medalja u finalima su nastupili: Lea Matešić,Andrea Ann Milin,Nikolina Dukić, Bruno Šarić, Lucija Dukić,Marko Radović, Josip Budak a u A finalima nastupili su Katja čIzmin, Antonio MIlin, Filip Petani, Barbara Čustić i Nikita Baraba.

U štafetnim nastupima PK Zadar je osvojio:

Broncu u juniorskoj postavi na 4x100m slobodno (B. Šarić, F.Petani, A.Šaponja i A.Milin, 3.41.48), mlađe juniorsku broncu u štafeti 4x100m slobodno mix (B.Puhalović, M.Radović, E,Molnar, N.Kotlar; 4.00.39) i broncu u istoj disciplini kod juniorske postave (F.Petani, A.Milin, A.A. Milin, L.Matešić 3:54.00). U disciplini 4x100m mješovito juniori su bili brončani sa 3:33.06 ( B.Šarić, A.Milin, F.Petani i B.Puhalović)

Treneri Josipa Nekić i Željko Olujić ne kriju zadovoljstvo sa ostvarenim rezultatima, pomakom na listi uspješnosti klubova, pogotovo sa 5. pozicijom u konkurenciji plivača i penjanjem na postolja i u štafetnim nastupima.