KAO PRVI U TREĆI KRUG Zadar do uvjerljive pobjede nad Šibenkom na Baldekinu predvodili Marin Junaković i Chinanu Onuaku

Zadar je u zaostaloj utakmici 12. kola HT Premijer lige svladao Šibenku rezultatom 78:96.

S ovom pobjedom, Zadar je osigurao prvo mjesto uoči trećeg kruga domaćeg prvenstva.

Momčad Ivana Perinčića je dobro otvorila utakmicu sa serijom 11:4. No, nakon timeouta trenera Rahimića, Šibenka je preuzela vodstvo nakon serije od 11:0. Zadrani su zatvorili četvrtinu sa serijom od 9:0.

Plavo-bijeli su držali distancu od Šibenčana tijekom druge četvrtine ali nisu se mogli odlijepiti na više od +8. Na veliki odmor Zadar je otišao s prednošću od 42:46.

Zadar je u trećoj četvrtini prelomio utakmicu nakon što su zabili 28 poena u nastavku.

U posljednjih deset minuta Šibenka nije ozbiljno zaprijetila Zadarskom vodstvu te je momčad Zadra upisala novu pobjedu u HT Premijer ligi.

Martin Junaković je protiv svog bivšeg kluba zabio 15 poena dok je Chinanu Onuaku upisao 15 poena i 5 skokova.

Za Šibenku James Freeman zabio je 22 poena.

Zadar u četvrtak, u 18 sati gostuje kod Mornara u ABA ligi.