Zadarski plivači vratili se s natjecanja iz Splita s tri odličja

U organizaciji PK Jadran Split, održan je Jadran Grand Prix, prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HEP HPS Grand prix natjecanja. Ml.juniori, juniori i seniori plivali su na 25m bazenu na Poljudu u Splitu, a nastupilo je oko 300 plivača iz Hrvatske i BiH. Natjecanje se odvijalo kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala 22. i 23.10.2022. Za PK Zadar je plivalo 23 plivača koji su nastupili u prvom danu natjecanja. U jutarnjim kvalifikacijama, naši plivači su izborili 17 finalnih utrka te došli do 3 odličja.

U apsolutnoj kategoriji najuspješniji je bio senior Bruno Šarić. Brončanu medalju osvojio je u apsolutnoj kategoriji na 100m leđno (57.31) gdje je plivao i najveći broj bodova (660), a na 100m mješovito (59.95) zauzeo je 5. mjesto. U A finalima u muškoj konkurenciji plivao je i Lovre Dellavia na 50m prsno te zauzeo 6. mjesto, dok je u B kategoriji bio brončani, a u C kategoriji zlatni u istoj disciplini.

U B finalu plivao je Leon Patrk u disciplini 100m leđno (1:02.62) te zauzeo osmo mjesto u kategoriji juniora. Tibor Harapin plivao je 11. vrijeme u disciplini 50m leptir (28.47). U ženskoj konkurenciji B finala je plivala Marcela Lovrović na 50m leđno (33.24) 13. mjesto i 50m slobodno (29.61), 15. mjesto. U B finalima su nastupila je i Sara Zrilić na 50m leđno (33.67).

U C finalima plivala je ml. juniorka Zara Medanić te zauzela 13. mjesto na 100m leptir i 6. mjesto u disciplini 50m slobodno. Ml. juniorka Danica Sorić bila je 7., a Mia Šarić 12. u disciplini 50m slobodno. Ml. junior Ivano Kuman zauzeo je 12.mjesto u disciplini 400m slobodno. Bernarda Petešić zauzela je 9. mjesto na 100m prsno. Ml. juniorke Matea Grbin i Lena Brok u disciplini 50m leđno, zauzele su 11. i 15.mjesto. Ml. junior Lovre Dellavia bio je 7. u disciplini 100m mješovito.

I ostali plivači plivali su osobne rezultate i pokazali dobar početak zimske sezone za PK Zadar, treneri Željko Olujić i Ivan Karavida zadovoljni su cijelim natjecanjem. Osim spomenutih nastupili su i Cvita Knežević, Erika i Karla Sorić, Nora Stipanov, Petar Jukić, Niko Baričević, Filip Gajić, Izabela i Emanuela Gulan i Andrea Uhoda. Iduće natjecanje PK Zadar će plivati sa najmlađom postavom natjecatelja, u studenom u Splitu.