DOVEDEN KAO POJAČANJE Lovro Buljević pod pritiskom – vrijeme je da pokaže što zna!
KK Zadar/Zvonko Kucelin
Košarkaši Zadra večeras s početkom u 18 sati, u dvorani “Krešimir Ćosić” dočekuju pretposljednju Cedevitu Junior u 21. kolu Prvenstva Hrvatske. Zadrani su u prvom dijelu prvenstva u Zagrebu, prije nešto više od dva mjeseca, deklasirali svojeg protivnika s uvjerljivih 22 poena razlike (63:85). Stoga je i večeras za očekivati sigurnu pobjedu, posebice jer je forma Zadra u uzlaznoj putanji.
Aktualni prvaci Hrvatske trenutačno su vodeći na ljestvici te se nalaze u nizu od sedam pobjeda u slabašnom domaćem prvenstvu, koje je već dugi niz godina daleko od svojih najboljih dana. Večerašnja utakmica nudi priliku nekim igračima da napokon pokažu svoju kvalitetu i opravdaju očekivanja zadarske sportske javnosti.
Među onima koji će biti pod posebnom pažnjom jest centar Lovro Buljević, za kojeg se večeras očekuje da pruži bolju predstavu i opravda plaću koju prima. Trener Danijel Jusup, nakon utakmice protiv Borca, istaknuo je da je Buljević igrao manje zbog brzine centara Borca (što je Buljević spor?), a najavio je da će protiv Cedevite Junior imati više minuta na parketu (protiv Borca odigrao je svega 2:23 minute, op.a.).
Također, visoka očekivanja zadarskih ljubitelja košarke su i za Ivana Tkachenka, igrača s poznatim košarkaškim prezimenom, koji će imati priliku pokazati opravdanost svog angažmana i kvalitetu ukrajinske košarkaške škole. S klupe će priliku čekati i mladi zadarski talenti Toni Torbarina i Manuel Dundović, ali, kao što smo već pisali, njihova minutaža do sada bila je ograničena na kratke periode pri visokim razlikama u rezultatu, od 20, 30 ili više razlike.
Posebice se veća minutaža očekuje za Torbarinu, nakon ozljede Borne Kapuste (neki mediji špekuliraju da je slomio ruku), ali Klub se službeno nije oglasio, a morao bi. Dakle, sve osim sigurne pobjede Zadra bila bi super senzacija, jedino što ne znamo jest koliko će gledatelja doći u Krešin dom – 200, 300, 400, 500, ili nekim čudom, puno više?