1. NL Kadeti Abecede pobijedili Croatiju iz Zmijavaca, juniori remizirali u utakmici s osam pogodaka
NK Abeceda
U susretima 15. kola 1. NL kadeti i juniori Abecede danas su na Sportskom centru “Miro Surać” u Murvici protiv Croatije iz Zmijavaca osvojili četiri boda. Veće zasluge za to ima mlađa selekcija, koja je slavila s minimalnih 1:0, dok je ona starija u vrtoglavoj utakmici remizirala (4:4).
Prva utakmica dana odlučena je već u 6. minuti, kada je Abecedu u vodstvo doveo Toni Lučić. Činilo se u tim trenucima da bi to mogao biti dvoboj s više pogodaka, no ispostavilo se na kraju da je bio jedini. Žuti su neke svoje prilike propustili, ali su zato vratar Roko Milošević i društvo treće kolo zaredom sačuvali svoju mrežu netaknutom i završilo je 1:0.
Šesta je to prvenstvena pobjeda za momčad trenera Roka Prtenjače, koja s 22 boda drži osmu poziciju na ljestvici i posve se približila onima iznad. Susret juniora bio je sušta suprotnost. Iako je i tu Abeceda relativno rano povela, u 29. minuti golom Tonija Buljata, gosti su već četiri minute kasnije izjednačili pogotkom iz kaznenog udarca, kojega je realizirao Siniša Madunić.
Početkom nastavka, u 52. i 57. minuti, dvojica Josipa, Perišić i Gabelica, odvode Croatiju na 1:3. Jakov Surać u 59. smanjuje na 2:3, ali u 70. Madunić svojim drugim pogotkom dovodi sastav iz Zmijavaca pred vrata pobjede, 2:4.
Međutim, igrači trenera Alena Juričića nisu se predavali. Ante Jurjević u 72. i Matija Mikulić u 75. minuti vraćaju situaciju u egal, 4:4. Do kraja je ostalo sasvim dovoljno vremena za potpuni preokret, ali iako su domaći stvorili nekoliko izglednih prilika, mreže se više nisu tresle i svaka se momčad morala zadovoljiti bodom.
Abeceda je s 33 osvojena boda i dalje druga na ljestvici, iza splitskog Hajduka koji ima 43. U sljedećem kolu žuti gostuju u Kaštel starom kod Vala.