PARAOLIMPIJSKI SPORT Prvenstvo Hrvatske u bocci po prvi put u Zadarskoj županiji
Hrvatski boccia savez
Po prvi put u povijesti, Prvenstvo Hrvatske u bocci održat će se na području Zadarske županije. Domaćin natjecanja koje je na rasporedu u subotu 18., i nedjelju 19. travnja, jest Boccia klub Zadar, a dvodnevni program odvijat će se u dvorani Osnovne škole Sveti Filip i Jakov.
Svečano otvaranje predviđeno je u subotu u 8.30 sati, nakon čega slijedi natjecateljski dio u kojem će nastupiti najbolje boccia ekipe iz cijele Hrvatske. Tijekom dva dana natjecanja očekuju se uzbudljivi dvoboji i borba za naslov državnog prvaka.
Riječ je o paraolimpijskom sportu namijenjenom osobama s invaliditetom, koji iz godine u godinu bilježi sve veći razvoj u Hrvatskoj. Upravo zato ovo prvenstvo ima dodatnu težinu jer promiče inkluzivni sport, jednake mogućnosti, zajedništvo i sportski duh.
Za zadarski klub koji spada među mlađe kolektive na sceni, organizacija Prvenstva Hrvatske veliko je priznanje za dosadašnji rad na razvoju boccie u lokalnoj sredini. U Svetom Filipu i Jakovu se očekuje dolazak sportaša iz cijele Hrvatske, ali i brojnih trenera, predstavnika klubova i sportskih djelatnika, što dodatno potvrđuje važnost ovog događaja za hrvatsku boccia scenu.