NEVIĐENA SITUACIJA Kasapov odjel tražio troje vježbenika, javio se samo jedan kandidat, a taj – ne ispunjava uvjete
Antena Zadar
Pročelnik Upravnog odjela za prostorno uređenje i graditeljstvo, Darko Kasap, donio je Odluku o obustavi postuka javnog natječaja za prijam troje vježbenika.
Natječaj je bio otvoren za mjesto višeg stručnog suradnika I na određeno vrijeme od godinu dana. No, na natječaj je pristigla samo jedna ponuda, ali ni ta jedna osoba nije ispunjavala uvjete natječaja, navodi se u obrazloženju.
Naime, uvjeti su bili: završen sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij ili stručni diplomski studij tehničkih znanosti – građevinarstvo.
U rješenju se stoga navodi da je Zakonom određeno da će se postupak javnog natječaja obustaviti kada se u roku određenom javnim natječajem nije prijavio nijedan kandidat ili prijavljeni kandidati ne ispunjavaju formalne uvjete za prijam i raspored na radno mjesto ili kandidati nisu postigli zadovoljavajuće rezultate na provedenom testiranju ili intervjuu ili za koje je na psihološkoj procjeni utvrđeno da nemaju sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta.
Upravni odjel za prostorno uređenje i graditeljstvo stoga će vjerojatno ići u novi natječaj za vježbenike, a odaziv možda bude bolji unatoč činjenici da je riječ o privremenom poslu.