SUNČANA DALMACIJA Povremeno umjeren zapadni i jugozapadni vjetar

I u četvrtak u istočnoj Hrvatskoj sunčano i vruće, uz najvišu temperaturu između 32 i 34 °C. U Podunavlju će povremeno popuhivati do umjeren istočni i jugoistočni vjetar. Najniža temperatura zraka od 16 do 18 °C.

U središnjoj Hrvatskoj jutarnja temperatura podjednak, a dnevna vrućina manje izražena. Uz većinom slab vjetar bit će sunčano, često i vedro.

Mnogo sunčanih sati i na zapadu Hrvatske. Ujutro u kotlinama valja računati na kratkotrajnu maglu. Vjetar slab, popodne do umjeren jugozapadni. Noć i jutro u unutrašnjosti ponovno ugodni za spavanje s najnižom temperaturom od 13 do 16 °C. Na obali će noć biti topla s vrijednostima iznad 20 °C. Najviša temperatura između 29 i 33 °C.

U sunčanoj Dalmaciji također vruće s temperaturom gdjegod u unutrašnjosti i do 35 °C, a jutarnje vrijednosti bit će od 18 °C u unutrašnjosti do 24 °C na otocima. Blago olakšanje od vrućine pružat će povremeno umjeren zapadni i jugozapadni vjetar. More stoga mirno ili malo valovito.

Podjednako ne odviše valovito i na krajnjem jugu Hrvatske, gdje će također popuhivati maestral. Jutro mjestimice ponovno vrlo toplo, a uz prevladavajuću vedrinu najviša temperatura bit će između 31 i 34 °C.

Nebesko plavetnilo u unutrašnjosti će dominirati i u petak, kada će uz umjeren jugozapadni i jugoistočni vjetar temperatura biti najviša. U subotu zatim nestabilno, nerijetko uz izraženije pljuskove i grmljavinu. Sa sjeveroistočnjakom stići će i manje topao zrak pa će vrućina popustiti. U drugom dijelu vikenda ponovno sunčanije.

Na Jadranu će nakon većinom sunčanog petka, za vikend oblaci najprije stizati nad sjeverni dio. Mogući su neverini, uglavnom u subotu na sjevernom Jadranu, a u nedjelju na krajnjem jugu. Vjetar slab do umjeren jugozapadni, od nedjelje sjeverozapadni. Dnevna temperatura najviša u petak, jutarnja u subotu, prognozirala je za HRT Kristina Klemenčić Novinc, dipl. ing. iz DHMZ-a.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...
05 LIBURNIJA