Prekinut crni niz; Zadar nadvladao Hermes Analitiku

Košarkaši Zadra prekinuli su neugodni niz od četiri uzastopna poraza. U 6. kolu A-1 lige Zadrani su pred tisuću gledatelja na Višnjiku pobijedili Hermes Analitiku rezultatom 92-76.

Zadrani su utakmicu otvorili u velikom grču i s nedovoljnom agresivnošću u obrani, što je na poluvremenu rezultiralo vodstvom od ‘samo’ plus četiri koša (47-43). Ipak, u drugom poluvremenu Zadar je krenuo s odvajanjem na konkretniju razliku, a konačna potvrda pobjede stigla je u završnoj dionici u kojoj su domaćini povećali prednost na 16 poena.

Kod Zadra čak je šest igrača ubilježilo dvoznamenkasti učinak, a svi su igrači dobili minutažu, pa tako i najmlađi član prve momčadi Luka Tomas.

Marinković i Barać poistigli su po 16 koševa, Mazalin 12, Jurica 11, Vladović i Brzoja po 10, a Jelenković 9 ubačaja.