Plivači PK Jadera osvojili 14 medalja na regionalnom prvenstvu

Članovi Plivačkog kluba Jadera, njih 23 člana,  su doplivali do 14 regionalnih medalja (2 x zlato, 6 x srebro, 6 x bronca) na regionalnom prvenstvu Hrvatske regije 1 za kategorije mlađih kadeta i kadeta. Na prvenstvu je nastupilo 268 natjecatelja iz 10 klubova. Jaderine plivače vodili su išli na prvenstvo pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof i Edgara Nimca.

Najbolje rezultate na ovom natjecanju je ostvarila ml.kadetkinja Rita Herceg (07) koja je doplivala do 4 medalje od čega su dvije titule ml.regionalne prvakinje te jedna viceprvakinje. Do zlatnih medalja i titula ml.kadetske regionalne prvakinje doplivala je u disciplinama 100m prsno (1:33.35) i 200m prsno (3:16.80), srebrnu medalju i titulu viceprvakinje osvojila je u disciplini 50m prsno (43.49) dok je po brončanu medalju osvojila u disciplini 200m slobodno (2:50.75). U preostale dvije discipline 400m slobodno (5:44.36) i 100m mješovito (1:28.87) joj je izmakla medalja te se plasirala na visoko četvrto mjesto u regiji. Kadet Noa Kuman (04) je također doplivao do 4 medalje i to 3 titule kadetskog vice prvaka u disciplinama: 100m prsno (1:15.48), 200m prsno (2:40.85) i 400m mješovito (5:03.19), dok je do brončane medalje doplivao u disciplini 200m mješovito (2:23.68). U disciplinama 800m slobodno (9:31.51), i 100m leptir (1:07.67) se plasirao na 5. Mjesto, a u svim disciplinama u kojima je nastupio doplivao je do linita za natup na PH. Do titula viceprvaka regije doplivali su i Vito Petani (06) koji je svoju osvojio u ml.kadetskoj konkurenciji u disciplini 50m leđno (36.15), te Marija Kuman (05) koja je u kadetskoj konkurenciji doplivala do srebra u disciplini 100m leđno (1:11.41). Stipe Kasun (06) je doplivao do dvije brončane medalje u disciplinama: 200m prsno (3:12.92) i 50m prsno (41.59), dok je jednu brončanu medalju osvojila Melani Pavlović (07) u disciplini 50m leđno (39.63). Posebno nas veseli ml.kadetska štafetna bronca koju su osvojili: Vito Petani, Stipe Kasun, Toni Korda, Roko Grgić u disciplini 4X50m mješovito (2:26.64).

Na natjecanju su nastupili: Stjepan Baraba Č., Dora Babić, Roko Grgić, Rita Herceg, Lea Ikić, Lovre Jerak, Stipe Kasun, Maksim Komadina, Toni Korda, Ema Krstić, Noa Kuman, Marija Kuman, Dominik Paleka, Melanie Pavlović, Vito Petani, Ante  Petković, Danica Sorić,  Frane Surać, Mareta  Štrbac, Karla Torbarina, Roko Zubčić, Mirta Zubčić, Aneta Zurak.