Marasović i Pupić Bakrač kandidati opozicije za župana i dožupana: “Nadamo se da ćemo prekinuti jednoumlje koje traje već 30 godina. Izađite na izbore jer izbora ima!”

Koalicija SDP-AM-HSS-Centar-GLAS predstavila je danas svoje kandidate za župana i dožupana; Zlatka Marasovića i Marka Pupića Bakrača.

Erol Gaši, povjerenik SDP-a za Zadarsku županiju naglasio je da 16. svibnja očekuje dobar rezultat i promjenu vlasti nakon 30 godina i predstavio Zlatka Marasovića, bivšeg ravnatelja NP Paklenica.

Njega znate kao beskompromisnog borca protiv korupcije, čovjeka koji je, kada je Vrhovni sud ukinuo osuđujuću presudu protiv ljudi koje je prijavio, podnio kaznenu prijavu sam protiv sebe zbog lažnog svjedočenja jer više nije znao kako izaći s tim ljudima na kraj, rekao je Gaši.

Imali smo jednoumlje od Drugog svjetskog rata koje je vladalo 45 godina, a sada imamo jednoumlje od 30 godina u Zadarskoj županiji. Nadam se da ćemo to prekinuti i ljudima ponuditi nešto drugo. Stanje same zgade Županije je takvo da na pročelju imate gelere iz Domovinskog rata. Što reći o ljudima koji vladaju našom županijom kada ne mogu ni svoju zgradu obnoviti? Mi smo u SDP-u i koaliciji izgradili cjelovit program za Zadarsku županiju, program razvitka i nadamo se da će polučiti uspjeh, rekao je Marasović i pojasnio detalje programa.

Proračun naše županije je preko milijardu kuna. S toliko novca se mogu napraviti puno bolje stvari, tu su npr. problemi povezanosti unutar županije. Zbog korone se sad najavljuje smanjivanje brodskih linija za otoke što je nedopustivo. Imamo rješenje kojim bi se brodskim mostovima povezati otoke međusobno i kasnije sa kopnom. Ista stvar je i sa ruralnim dijelovima naše županije, nema autobusnih linija. Obrazovanje i prekvalifikacije te konkurentnost ljudi na tržištu će nam biti prioritet jer iz naše županije iseljava najveći broj ljudi i te trendove moramo zaustaviti, rekao je Marasović i osvrnuo se na stariju populaciju.

Što se tiče starijih, tu imamo probleme oko domova. Liste čekanja su velike, imate nekvalitetne domove u privatnoj režiji. Želja nam je da županija pokrene projekt i da se naprave domovi u kojima ljudi mogu u miru preživjeti starost. Što tiče infrastrukture, u centrima je ona dobra, dok periferija vapi za boljim internetom. Npr. turistička mjesta imaju tijekom zime dobru povezanost, ali dok dođe sezona to sve puca i nije kako treba. Turizam je glavna grana naše županije, ali bez ekologije i zaštite prirode, neće ići. Velika turistička mjesta uopće nemaju kanalizacijski sustav.

Spomenuo je i luku Gaženica, za koju je istaknuo kako je lijepa i primjerena, no kako željeznički promet prema njoj ne postoji:

Ako mislimo razviti dalje tu našu luku, moramo omogućiti da teret lakše bude transportiran dalje u unutrašnjost zemlje. Naša je županija geografski smještena na najboljem dijelu države i mi u koaliciji mislimo da to moramo iskoristiti i tako unaprijediti našu županiju da bude na korist svim našim žiteljima – zaključio je Marasović.

Kandidat za dožupana, Marko Pupić Bakrač, istaknuo je kako mu je čast biti potpora čovjeku takvih moralnih kvaliteta te je izrazio želju poslati poruku stanovnicima grada Zadra, ali i Županije.

Izađite na izbore jer izbora ima. Možete glasati za čovjeka koji krade cjepivo starima i nemoćnima, za klijenteliste, nepotiste i lažove ili  one koji to nisu. One, koji se cijeli svoj život bore protiv toga. Glasajte na svoju sliku i priliku, glasajte po svojoj savjesti – poručio je Pupić Bakrač.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...