Mladi hrvatski rukometaši uvjerljivo poraženi u finalu Europskog prvenstva u Areni Varaždin

Hrvatska mlada rukometna reprezentacija do 19 godina, uvjerljivo je poražena u finalu Europskog prvenstva u Areni Varaždin pred tisuću gledatelja od Njemačke 29-34 (14-19), te je tako srebrnu medalju na ovom natjecanju. Njemačka je drugi put na ovom turniru pobijedila naše mladiće, potvrdivši da su ovog trenutka bolja momčad.

Hrvatska  je u ovom susretu bila konkurentna tek u prvih 25 minuta. Suparnik izabranika Kreše Ivankovića posebno dobro odigrao je u  obrani, dozvolivši Hrvatskoj tek šest zgoditaka u nastavku. Najučinkovitiji u hrvatskim redovima bio je David Jurišić s četiri gola, Zadranin Jakov Dujić nije se upisao u strijelce. Kod Njemačke istaknuli su se Tim Freihoefer i Renars Uscins koji su postigli šest pogodaka.

Tako je Njemačka postala prva reprezentacija koja je u ovoj dobnoj kategoriji na europskim prvenstvima osvojila tri zlata. Hrvatska je ostala na dva naslova prvaka Europe (2006. i 2010.), a ovo je treće srebro koje su osvojili rukometaši do 19 godina.