Zadar razočarao u Beogradu, smrznuo se na minus 25

Košarkaši Zadra u susretu 22. kola regionalne ABA lige teško su poraženi na gostovanju u dvorani Železnik u Beogradu pred 723 gledatelja od FMP-a rezultatom 112-87. Luka Božić je s 25 poena i deset skokova bio najučinkovitiji kod Zadra, za koji je i Marko Ramljak ubacio 25, dok je Charles Moore s 31 poenom predvodio FMP.
Igrači Danijela Jusupa su dobro otvorili utakmicu. U prvoj četvrtini u nekoliko su navrata imali šest koševa prednosti, ali u drugih deset minuta domaćin je preuzeo kontrolu. Zadar je posljednji put zaprijetio sredinom treće četvrtine kada se približio na 67:65, no uslijedila je serija 11:3 FMP-a, od koje se momčad s Višnjika više nije oporavila. Zadar je pao na omjer pobjeda i poraza 10-12, i nalazi se trenutno na šestom mjestu. Zadrani su imali čak 23 izgubljene lopte, ne možemo se oteti dojmu da je FMP nekako više želio pobjedu. Ono sto nije dobro je ozljeda Luke Božića, navodno se radi o ozljedi zgloba, nadamo se da ce biti sve u najboljem redu s najboljim igračem Zadra.