MISTERIJ NATJEČAJA Zašto Grad Zadar još ne objavljuje koga su izabrali za šefa Erlićeva ureda? Testiranje je obavljeno 26. kolovoza!
Arif Sitnica
Natječaj za pročelnika Upravnog odjela za poslove kabineta gradonačelnika Grada Zadar objavljen je 31. srpnja, kandidati su na testiranje pozvani 19. kolovoza, a testiranje je provedeno 26. kolovoza, dakle, prije gotovo – mjesec dana.
No, ni danas na službenoj stranici Grada nema obavijesti o rezultatima najiščekivanijeg natječaja u gradskoj upravi posljednjih godina.
Najiščekivanijeg iz dva razloga: jer je riječ o osobito važnom mjestu na koje se postavljaju ljudi od posebnog povjerenja gradonačelnika i stranke, i drugo – mjesec dana prije testiranja naš je portal objavio da će na ovo mjesto biti primljena bivša novinarka Nove TV, Sanja Jurišić.
Zašto je to važno? Zato što je djelu transparentnost gradonačelnika Šime Erlića, započeta 26. lipnja, po kojoj se najbolji kandidat odabire tek nakon testiranja i bodovanja svih prijavljenih.
Ako je Sanja Jurišić doista nova šefica Erlićeva ureda, onda transparentnosti nema jer se na natječaj očito javila samo zato što joj je obećano da će biti izabrana kao “najbolja kandidatkinja”. Zato bi bilo lijepo da je informacija o njenu imenovanju pogrešna – značilo bi to da je Erlić s riječi (o transparentnosti) prešao na djela.
Javnost stoga pažljivo ovih dana prati kako na djelu izgleda nova transparentnost, ipak se pitajući – zašto Grad ovoliko odugovlači s objavom imena čelne osobe Erlićeva ureda.
Ponovimo, testiranje je bilo 26. kolovoza. Zar im za ispravljanje testova treba gotovo mjesec dana?!